GÜZEL BİR CİLT İÇİN DOĞAL ÇÖZÜMLER

 GÜZEL BİR CİLDE SAHİP OLMAK İÇİN PRATİK ÇÖZÜMLER

 Yıpranan, kuruyan, canlılığını yitiren cildiniz için çok kolay evde uygulanabilecek formüller maskelerle sorunlara dur denilebilir. Kozmetik ürünlerine avuç dolusu para dökmeden, içerdikleri kimyasal ürünlerin cildinize hasar vermesine engel olarak evinizde bulunabilecek malzemelerle kolayca hazırlayabileceğiniz maskeler sayesinde cilt sorunlarına dur diyebilir ışıl ışıl bir cilde sahip olabilirsiniz.

Daha Parlak ve Canlı Bir Cilt İçin Kullanılacak Malzemeler:

1 tatlı kaşığı havuç
1 tatlı kaşığı salatalık
1 tatlı kaşığı limon suyu
1 tatlı kaşığı badem yağı

Hazırlanışı:

Havuç ve salatalık blenderdan geçirilir. Bir kapta havuç, salatalık, limon suyu ve badem yağı eklenerek karıştırılır. Bu karışım yüze sürülür. 20-25 dakika bekledikten sonra durulanır.

Cildi Canlandırmak İçin Kullanılacak Malzemeler:

2 çay kaşığı yoğurt
Çeyrek su bardağı portakal suyu
Hazırlanışı:

2 çay kaşığı yoğurt ve portakal suyunu iyice karıştırın ve parmak uçlarınızla yüzünüze hafifçe masaj yaparak sürün. Hemen rahatlatıcı bir etki yaratacağını hissedeceksiniz. 5 dakika bekledikten sonra durulayın.

Pürüzsüz Bir Cilt İçin:
Pürüzsüz bir cilt için bal maskesi mükemmel bir seçimdir. Sadece bal kullanarak yapabileceğiniz maskeyi yüze sürmeden önce gözeneklerin açılması için sıcak suya bastırdığınız havluyu yüzünüze koyun ve 20-30 dakika bekletin. Gözeneklerin maskeden sonra tekrar küçülmesi için soğuk suyla yıkayabilirsiniz.