GÜZEL BİR CİLT İÇİN NELER YAPMALI

GÜZEL BİR CİLT İÇİN

  Güzel bir cilde sahip olmak için sürekli didinip duruyoruz.Fakat doğru şeyleri yapıyormuyuz ? Nasıl güzel ve bebeksi bir cilde sahip olabiliriz ?

 Güzel bir cilde sahip olabilmek için ilk önce cildimizin düşmanlarını tanımalıyız.Eğer düşmanlarımızı tanırsak onlarla baş edebiliriz.Peki cildimizin düşmanları nelerdir ve güzel bir cilt için neler yapmalı ?

Aşırı Makyaj

 Bizim bir numaralı düşmanımız aşırı makyaj.Evet makyaj çok önemli fakat dozunda yapılmadığı zaman cildimizin ve güzelliğimizin en büyük düşmalarından bir tanesi.Cildimize aşırı makyaj yapmamalıyız.Ayrıca yüzümüz makyajlı bir şekilde de uyumamalıyız.Çünkü çok uzun süre temizlenmeyen makyajlar gözeneklerde tıkanıklığa sebep olur.Gözeneklerde oluşan bu tıkanıklar da akneye sebep olur.Bu yüzden yüzümüzde ki makyajı temizlemeden asla uykuya dalmamalıyız.

Çok Uzun Süre Duş Almak

 Evet belki bu madde biraz ilginç gelebilir fakat doğru.Suyun ve duşun faydası cilt için  oldukça çoktur fakat her şeyin fazlası zarardır.Çok uzun süre duşta kalmak cildimizin pul pul olmasına ve soyulmasına sebep olur.Buda cildimizde renk farklılıklarına sebep açar ve ortaya hoş bir görüntü çıkmaz.Duşta çok fazla kalmamaya özen gösterin.

Sivilceleri Patlatmak

 Kimse yüzünde çıkan sivilcelerden hoşlanmaz.Bu yüzden çoğu insan sivilcelerini patlatır.Fakat sivilcelerinizi patlatarak iltihabı daha çok yayarsınız.İltihabın daha fazla yayılması ise daha çok sivilce oluşumu demektir.Yani sıktığınız her sivilce size daha fazla sivilce olarak geri döner.Bu yüzden sivilcelerinizi mümkün olduğunca sıkmamaya çalışın.