Hafıza Güçlendiren Diyet Besinleri

Diyet sırasında sağlığın ne kadar da önemli olduğunu sürekli tekrarlıyoruz. Fakat bu durumu önemsemeyip, şok diyetler uygulayıp, sonra da sağlıklarından olan o kadar çok insan var ki, şok diyetlerin saç dökülmelerinden tutun da en önemli nedenlerden olan unutkanlığa kadar pek çok sağlık sorunu sebebi olarak görülüyor. Peki, hem diyet yapıp, hem de diyet sırasında en büyük problemlerden birisi olan unutkanlığa çözüm bulmaya ne dersiniz? Bunun için öneriler ise şöyle;

Her gün 3-4 tane ceviz yiyin:

Eğer kilo probleminiz var ise her gün 4 tam ceviz yiyebilirsiniz. Eğer şuanda zayıflama diyeti içindeyseniz her gün 1-2 ceviz eklenebilir. Ceviz yağ grubundan sayılır ve diyetiniz de arada zeytinyağı yerine daha çok ceviz kullanabilirsiniz.

ceviz

Her gün koyu yeşil sebze yiyin:

İster roka, pazı, ıspanak fark etmez… Her gün koyu yeşil sebzelerden tüketmek hafızaya çok iyi geliyor. Çiğ olarak tüketmek daha iyi olacaktır. Özellikle ıspanak, semizotu ve maydanozu sofranızdan eksik etmeyip, çiğ olarak tüketin.

ispanak

Haftada 2 gün kırmızı et yiyin:

Her gün olmasa da haftada 2 gün kırmızı et yiyebilirsiniz. Diyet ve hafıza içinde gerekli olan bir besin.

3szc1

Her gün ekmek veya bulgur yiyin:

Ekmek grubundan aldığımız karbonhidrat ve vitaminler hafızayı olumlu etkiliyor. Ekmek yiyorsanız tam buğday, yemiyorsanız bulgur pilavı, kısır, mercimek köftesi tüketmelisiniz.

bulgur-pilavi

Sizde bu hafızaya çok iyi gelen besinleri tüketerek, aynı zamanda da zayıflayabilirsiniz.

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız:

Hafızayı güçlendiren besinler, diyet ve sağlık, diyet ve zayıflamak, hafızayı güçlendirme diyeti, diyetler ve aşamaları, aylık diyet listesi, ceviz diyeti, yeşil sebze diyeti, detoks diyeti, hızlı kilo verme, kolay diyet, meyve diyeti, üzüm diyeti, elma diyeti, karpuz diyeti, zayıflayan ünlüler, zayıflama yöntemleri