HANGİ CİLT RENGİ HANGİ ALLIK KULLANMALI?

HANGİ CİLT RENGİ HANGİ ALLIK  KULLANMALI?

Pembe ton allıklar; bu allıklar beyaz tenlilere daha çok yakışırlar.

Altın ve Bronz Allıklar; Sıcak renklerdir ve esmer tenli insanlara daha çok yakışırlar.

Şeftali ton allıklar; Sarışın kadınlar için muhteşem allık rengidir. Mutlaka ama mutlaka sarışın bir kadının şeftali tonlu bir allığı bulunmalıdır.goz-rengine-gore-allik-secimi

Bunların haricinde buğday tenli insanlar istedikleri bir çok renk allığı kullanabilirler. Ancak en çok yakışan bence Şeftali tonlu allıklar dır. Şeftali tonlu allıklar hem çok doğal bir görünüm kazandırırlar hemde aşırıya kaçmazlar. Eğer bir kişi hem buğday tenli hem yuvarlak çehreli ise onlara mutlaka bronz allık tavsiye edeceğim. Çünkü bu bronz allıkları yanak çukurlarına sürdüklerinde yüzlerinin inceldiğini fark edeceklerdir.allik-surme-teknikleri

Bunun haricinde allıklar ile ilgili bilmeni gereken püf noktaları ise şöyledir:

Pembe allıklar her zaman için daha taze daha genç bir görünüm sağlarlar.

Bronz allıkları ise mutlaka ten renginize göre seçmelisiniz. Bronz allıkları aynı zamanda gölgelendirme içinde kullanabilirsiniz. Bu tarz allıklar yaz allığıdır.

Gündüz için mat allıkları seçebilirsiniz gece için ise daha ışıltılı allıklar daha sedefli allıklar daha güzel olacaktır.

DOĞRU ALLIK RENGİ NASIL BULUNUR?

1- Baş aşağıya doğru eğilerek ayak parmaklarınıza dokunmaya çalışın bu şekilde birkaç dakika bekleyin ve hızlıca kalkın. Kaltığınızda yanaklarınız ne renk olduysa o renk sizin allık renginizdir.

2. Spor yaptıktan sonra yada soğukta kaldıktan sonra yanaklarınızın aldığı renk sizin allık renginizdir.

3- Yanaklarınıza ufak ufak cimdikler atın. Yanlış aşırıya kaçmamaya dikkat edin. Cimlediklediğiniz yerlerdeki renk değişimi sizin allık renginizdir.

4- Allık rengi seçerken dudak renginizi de baz alabilirsiniz. Dudak renginize göre allık seçebilirsiniz.