HER DAİM NASIL MODAYA UYGUN OLUNUR

HER DAİM MODAYA UYGUN OLMAK

 Televizyonlarda, dergilerde bir dünya moda programları ve yazıları var.Buralarda sürekli modaya uygun olun vb şeyler söylüyorlar.Peki modaya nasıl uygun olacağız ? İşte biz yazımızda bunu ele alacağız.

Formda Kalın:

 Modaya uygun giyinebilmek ve modaya uygun olabilmek için ilk şartımız formda kalmak.Bir kıyafetin üstünüzde nasıl durduğu kıyafetle alakalı değil sizinle alakalıdır.Eğer sizde formda olursanız bütün kıyafetler üstünüzde güzel duracak, fiziğinize uygun olacaktır.Bu sayede kıyafet seçmekte de zorlanmayacaksınızdır.

Tarzınız Olsun..

 Bunu her zaman söylüyorlar fakat hiçbir zaman tam manasını açıklamıyorlar.Tarzınız olsun deyip geçiştiriyorlar.Evet bir tarzınız olmalı fakat siz tarzınızı nasıl yaratacaksınız ? İlk önce her telden çalan kıyafetlere sahip olmayın.Yani bir kıyafetiniz rengarenk diğer kıyafetiniz düm düz olmasın.Nasıl giyineceğinizi belirleyin ve kıyafetlerinizi ona göre seçin.Yani eğer siz resmi bir tarza sahip olmak istiyorsanız sade kıyafetleri tercih edin.Fakat siz cıvıl cıvıl bir tarza sahip olmak istiyorsanız rengarenk elbiseleri tercih edin.Yada tarzınızı aksesuarlarınızla belirleyin.Taktığınız şapkalarla veya küpelerinizle kendi tarzınızı oluşturun.Fakat tarzım  olsun diye de çok fazla uçuk kaçık giyinmenize gerek yok.Yani bir “Lady Gaga” olmayın.

Makyajınıza Dikkat Edin!

 Her daim makyajınıza dikkat edin ve özen gösterin.Güzel bir makyaj modaya uygun olmanın ana kurallarındandır.Yaptığınız makyaj yüzünüz ve teninizle uyumlu olsun.Size yakışmayacak, yada doğal görünmeyecek makyajları yapmayın.Aynı şekilde saç stiliniz de çok önemli.Saçınızın daima bakımlı olmasına dikkat edin.Unutmayın, bakımsız bir saç tüm güzelliğinizi yok edebilir.