HİNTLİ KADINLARIN GÜZELLİK SIRLARI

HİNTLİ KADINLARIN GÜZELLİK SIRLARI

 Hintli kadınların ne kadar güzel olduğu hep dilden dile dolanır. Peki Hintli kadınlar nasıl oluyor da bu kadar güzel ve ilgi çekici oluyorlar. İsterseniz Hintli kadınların güzellik sırlarına bir göz atalım.

PİRİNÇ SUYU; Hintli kadınlar ciltlerini pirinç suyuyla yıkayarak ciltlerinin parlak ve ışıl ışıl olmasını sağlıyorlar.

BİTKİ YAĞLARI; Hintli kadınların vazgeçemedikleri şeylerden bir tanesi de bitki yağlarıdır. Bitkilerin yağlarını kullanarak ciltlerine masaj yapıyorlar ve böylelikle ciltlerinin pürüzsüz, berrak ve yumuşuk kalmasını sağlıyorlar. En çok kullandıkları bitki yağı arasında susam yağı bulunuyor. Susam yağı haricinde okaliptüs yağı, sandal ağacı yağı, ylang ylang yağları da cilde iyi geliyor. Bu yağları siz kendiniz kullanmak isterseniz aktarlardan bu yağları temin edip kullanabilirsiniz.

 Hintli kadınlar saçlarının gürlüğüyle ve parlaklığıyla tanınırlar. Peki Bu gürlük ve parlaklığı nasıl sağlıyorlar? Tabi ki bunu da saç diplerine yağlarla yaptıkları rahatlatıcı masajlar ile sağlıyorlar. Yağları şampuanlarının içerisine koyup saçlarını yıkarken de saçlarına masaj yapmayı ihmal etmiyorlar. Bu şekilde saç diplerini uyarıyorlar ve yeni çıkan saçların daha gür ve daha parlak olmasını sağlıyorlar. Peki hangi yağlar saçların güçlenmesi ve parlaması için iyi geliyor? fesleğen yağı, jobobo yağı ve susam yağı saç diplerine masaj için birebir. Bu yağları isterseniz saçlarınıza az miktarda dökerek saçlarınıza masaj yapıp daha sonra yıkayarak uygulayabilirsiniz, isterseniz de daha öncede bahsettiğim gibi şampuanlarınızın içerisine ekleyerek ve saçınızı şampuanlarken saç diplerinize masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

 Hintli kadınlar bu yağlardan aynı zamanda saçlarının güzel kokması içinde yararlanıyorlar. Mesela saçları güzel koksun diye bir şişenin içerisine bir miktar su ve arzuya göre istemiş olduğunuz aroma yağını ekleyip bunu kuru saçlarına spreyliyorlar ve böylelikle saçları çok güzel kokuyor.

HİNTLİ KADINLARIN UYGULADIĞI PEELİNG MASKELER

 

MALZEMELER
2 Yemek Kaşığı Öğütülmüş Badem

1 Tatlı Kaşığı Gül Suyu

1 Tatlı Kaşığı Tatlı Badem Yağı

PEELİG’İN YAPILIŞI

1 Yemek kaşığı öğütülmüş bademi bir tatlı kaşığı tatlı badem yağı ve 1 tatlı kaşığı gül suyu ile karıştırıyorsunuz. Artık peelingimiz hazır.

UYGULANIŞI

Peeling‘i yüzünüze sürün ve yavaş hareketlerle cildinize masaj yaparak uygulayın daha sonra ılık su ile yıkayın. Tertemiz ve yumuşacık bir cildiniz olacak.