İvana Sert’ten Kadınlar Hakkında Bilmediklerimiz

Ünlülerle yapılan bir röportajda ünlü kadınlara Erkeklerin Kadınlar hakkında yanlış bildikleri şeyler  sorulmuş. İvana Sert’te bu ünlülerden birtanesi. Bakalım İvana Sert bu konuda neler söylemiş;

Cemiyet kadınlarına uzaktan bakıldığında sadece alışveriş ve para harcamaktan anlayan insanlar olarak görüyorlar halbuki cemiyet kadınlarıda gayet akıllı aklı başında insanlar.

Uzun ve mutlu evlilik karşılıkla anlaşmadan ve ne kadar evli olduğunuz halde bir o kadar dost olduğunuzu unutmamanız gerekiyor. Eğer iki taraflı olarak bencil değilseniz ve özgüveniniz yüksekse uzun bir evliliğe sahip olabilirsiniz. Saygı bittiğinde evlilik ister istemez  bitiyor.

Aslında biz kadınlar erkeklerin ufak tefek kaçamaklarının farkındayız ancak bunlar sadece göz kaçamağı olarak kalmalı ve süreklilik haline getirmediğiniz sürece bizce problem yok. Ancak Sınırlarını aşarsanız bizde sınırlarımızı aşarız.

Erkekler kendilerine ne yapılmasını istiyorsa biz kadınlarada öyle davranmalılar, eğer onlar bizi aldatıyorsa bizim tarafımızdan aldatılmamayı beklememeliler. Böyle bir durum tamamen erkek eğemen bir toplum yaratır ve kadınları sınırlandırır.

Bir kadın sizi kıskanıyorsa bunu çok büyütmeyin bilinki sevildiğiniz için kıskanılıyorsunuz.

Herkes flört etmeyi sever ve biz kadınlar flört etmeye bayılırız, ancak yaşlar ilerledikçe ve istekler değiştikçe ciddi ilişkiler isteriz ve tek bir erkeğe bağlanırız, o yüzdende biz kadınlardan belirli bir yaştan sonra sıklıkla evlilik kelimesini duyarsınız.

Tabi bizden devamlı evlilik kelimesini duymanız önümüze çıkan her erkekle evlenmek istediğimiz anlamına gelmez, biz kadınlar bizi baştan çıkaran bizi hem duygusal hemde maneviyat açısından doyuran erkeklerden hoşlanırız. Birde evlenmek istediğimiz erkek için mutlaka iyi baba olacağını düşünmemiz gerekiyor.

Erkekler  kadınların anne olduktan sonra değiştiğini düşünürler ki haklılardır. Çünkü anne olmak demek önceliklerinin değişmesi demektir. Bir anne evladını kendinden bile önce düşünen tek canlıdır.

Alışveriş bir kadının neredeyse tek tutkusudur. Bırakında elinden geldiğince o tutkusunu tatsın, çünkü yeni bir ayakkı ve yeni bir çantaya sahip olmanın verdiği başkı hiç bir haz yoktur.

Siz erkekler nasıl erkek erkeğe takılmayı seviyorsanız biz kadınlarda kız kıza takılmayı severiz. Sık sık kız arkadaşlarımızla görüşmemiz onlarla tüm özelimizi paylaştığımız anlamına gelmez, kendimize sakladığınız çok şey vardır.