İyot Damlası Faydaları, Zararlar, Etkileri Nelerdir? Nerede Satılır?

İyot Damlası Nedir?

İyot damlası, iyot eksikliği gibi durumlarda uzmanlarca tavsiye edilen üründür. İçerdiği iyot oranı ve kullanım kolaylığı bakımından çok tercih edilmektedir.

İyot damlası içeriği bakımından da doğaldır. Normalde alınması gereken iyot maddesi doğadan karşılanabilmesi için çok fazla tuz tüketimi gerekmektedir. Bu durum sağlıksız olacağı için iyot damlası tercih edilmesi mantıklı olacaktır.

İyot Damlası Faydaları – Zararları – Yan Etkileri

İyot damlasının bilinen bir çok faydası bulunmaktadır. Eksikliği durumunda tiroid rahatsızlıkları görülmektedir. Bu durumun önüne geçebilmek için iyot takviyesi gerekmektedir. Tiroid hormonu yetersizliğinden dolayı metabolizma hızının artmasını sağlamaktadır. Bu durum kilo alan kişilerin yağ yakımı durumu için ihtiyaçları olan durumdur. Ayrıca iyot damlası gelişim çağındaki çocukların büyüme gerilemelerinin durmasına katkı sağlar. Metabolizma yavaşlamasından kaynaklı ani kilo alımının önlenmesine katkıda bulunmaktadır. Yağ yakımı konusunda etkinliğinin en büyük nedeni metabolik faaliyetler için ihtiyaç duyulan enerjidir. En yoğun kullanıldığı alan ise tiroid hormonu üretiminidir. Azalan hormon üretimini arttırır. İyot eksikliğinde görülen egzama, pullanma, kuruyarak dökülme gibi cilt sorunlarında gelişme kaydedilmesini sağlar.

İyot damlasının bilinen herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Klinik testlerden geçirilen iyot damlası ilaç değil takviye bir üründür. Hamile ya da emziren annelerin kullanmaması önerilmektedir. Ayrıca yüksek tansiyon hastaları için uygun değildir. 18 yaşından küçük bireylerin kullanımı aile gözetimi altında yapılmalıdır.

İyot Damlası Kullanımı 

İyot damlası kullananlar,  iyot damlası tercih ederken en önemli faktörlerden birininde sıvı formda olup kullanımının da kolay olmasından dolayı olduğunu ifade etmektedirler. İyot damlası kullanırken 1 bardak su içerisine kilonuza göre maksimum 6 damla damlatmanız uygun olacaktır. Önerilen doz normal bir birey için 2 ya da 3 damla şeklindedir. Önerilen dozdan fazla kullanılması doğru değildir.

Türkiye’den İyot Damlasını Nasıl Sipariş Verebilirim?

İyot damlasını İstanbul, Bolu, Samsun, Rize başta olmak üzere Sincan, Safranbolu, Hopa, Kağızman gibi ilçelerden ayrıca Türkiye’nin her noktasından sipariş verebilir , hızlı kargo ve kapıda ödeme imkanlarından yararlanabilirsiniz.İyot damlası için yapmanız gereken sipariş formunu doldurmak  ya da  www.iyotdamlasitr.com adresinden sipariş verebilirsiniz.

Avrupa’dan İyot Damlasını Nasıl Sipariş Verebilirim?

İyot damlasını bütün Avrupa, Asya,Uzakdoğu, Afrika, Ortadoğu ülkelerine gönderim yapılmaktadır. Kapıda ödeme seçeneğimiz yoktur. Sizlerde İyot damlasını sipariş vermek istiyorsanız İspanya, Almanya, İtalya, Belçika, Londra,  Brüksel, Paris, Sidney gibi bir çok ülke ve şehirden whatsapp ve sipariş formu ile veya bizzat arayarak kolay bir şekilde sipariş verebilirsiniz. Bütün Avrupa ülkelerine bir günde kargo seçeneğinden yaralanmak istiyorsanız kolay para yollama seçeneğinden yararlanabilirsiniz.

Avrupa ve Bütün Dünya ülkelerinden kolay ödeme seçeneklerimiz ;

– Hesaba Havale

– Money Gram

– Ria Express

– İBAN Numarasına Havale

– İnternet Üzerinden Online Ödeme

– PTT isma Havale Seçeneğinden yararlanabilirsiniz.

– İsma Havale

– UPT

– Western Union

– Kredi Kartı

Siparişlerinizi Bekler, iyi günler dileriz…

Ürün Seçiniz


Teslimat Bilgileriniz
Ad Soyad
Telefon Numaranız
E-Posta
Teslimat Adresi
Ülke
Şehir
İlçe
Sipariş Notu

Ödeme Yapınız
Kredi Kartı İle Ödeme
Kart Sahibi
Kart Numarası
Son Kullanım Tarihi
CVC

Mesafeli Satış Sözleşmesini Okudum ve Kabul Ediyorum. Bu bilgiyi göndererek, yukarıda vermiş olduğum bilgiler doğrultusunda benimle iletişime geçme yetkisini vermiş bulunuyorum. Bu web sayfasının Gizlilik Politikasını kabul ediyorum.