KADINLAR NASIL KEMER SEÇMELİ

Kadınlarda Kemer Seçimi Nasıl Olmalı

 Kemerler çok önemli bir tamamlayıcı aksesuardır. Doğru bir kemer sizin tarzınıza inanılmaz bir hava katabilirken yanlış bir kemer ise sizi son derece olumsuz etkileyebilir. Bu yüzden doğru kemer seçimlerinde bulunmak modayı takip eden kadınlar için çok önemli bir olgudur. Doğru ve yanlış kemer seçimleri nelerdir, doğru kemer seçimi nasıl yapılır ?

Kemer seçiminde vücut tipi oldukça önemlidir. Kemer aksesuarının ilk çıkış tarihinden bu güne baktığımızda ilk olarak işlevsellik özelliği ile dikkat çekmektedir. Daha sonralarında kadını daha zarif daha anlamlı kılmak için vücudumuzun daha doğru bölgelerinde kullanılarak daha doğru bir etki elde edilmiştir. Her kemer istenildiği gibi her vücut tipinde durmayabilir, beğenilmeyebilir.

 Vücudumuzun doğru proporsiyonunu karşı tarafa aktarabilmesi için kemerimiz ile vücudumuzun doğru bir orantı içinde olması gerekir. Kemerlerin inceliği, kalınlığı, durduğu noktalar bu görüntüde oldukça önem taşımaktadır. Uzun boylu bayanlarda bacak boyunu daha da uzun göstermemek açısından ince kemerlerimizi bel oyuğundan veya kalça hizasından takmalıyız. Bu sayede zaten uzun olan bacakların daha da uzun gösterilmesinden kaçınılmış olur. Bu çok daha doğru bir görüntü oluşturacaktır.

 Sonuç olarak doğru kemer seçimi ile vücudumuzu daha şekilli ve daha güzel görünmesini sağlayabiliriz. Ayrıca kemer seçerken kıyafet seçimi de dikkate alınmalıdır. Kemeriniz o anki sosyal ve duygusal durumunuzu yansıtmalıdır. Genelde açık renkleri mutlu olduğunuzda kullanmanızı öneririz. Bu sayede duygusal durumunuzu daha iyi yansıtmış olacak ve kendinizi daha iyi ifade edebileceksiniz. Aksesuar seçimlerinizde bu unsurları dikkate almanız çok önemlidir çünkü bu unsurlar farkı yaratan temel unsurlardır. Size bambaşka bir hava katacaktır.