Kadınlar Nasıl Şapkalar Tercih Etmeli

Şapka Takarken Nelere Dikkat Edilmeli?

 Hiç şüphesiz ki şapka kıyafetlerinizi tamamlayan çok önemli bir parça. Fakat şapka tercihlerimizde de dikkat etmemiz gereken birçok unsur var. Bu yazımızda sizlere bu unsurlardan bahsedeceğiz. İnanın bu yazımızı okuduktan sonra modaya ve giysilerinize çok daha uygun şapka seçimlerinde bulunabileceksiniz. Hatta taktığınız şapkaları trend yapabileceksiniz. Ayrıca bu konuda bilinmeyen bazı şeylerden de yazımızda bahsettik.Umarım yazımızı beğenirsiniz.

 Şapka seçerken genelde yüz şekline, saç rengine ve ten rengine dikkat etmek gerekiyor. Şapkayı takarken yüz şekli şu açıdan önemli; eğer yüzünüz uzunsa, sizin daha kısa yada daha yuvarlak tipli şapkalar seçmeniz gerekiyor. Eğer yüzünüz daha küçük ve kısaysa, daha küçük şapkalar seçmeniz gerekiyor. Eğer yuvarlak yüzlü iseniz de daha sivri şapkalar seçmeniz gerekiyor.

 Ten ve saç renginde de esasen aynen kıyafette olduğu gibi biraz  kontrast olmanız gerekiyor. Yani eğer sarışınsanız daha koyu renkleri, eğer esmerseniz de daha açık renkleri tercih etmeniz gerekiyor. Çünkü sarışınsanız yada beyaz tenliyseniz, renginize yakın şapkalar taktığınızda bu sizi olduğunuzdan daha soluk ve daha renksiz gösterecektir. O yüzden sarışınsanız koyu tip yani koyu renkli şapkaları seçmeniz esasında daha iyi olur.

 Daha düz kıyafetlerle hareketli şapkaları daha hareketli kıyafetlerle ise düz şapkaları tercih etmelisiniz. Renk uyumu olarak da siyah illa siyah giymek zorunda değilsiniz. Sonuçta siyahla siyah giyilecek diye bir kural yok. Eğer üzerinizde ki siyahsa ve onu patlatmak istiyorsanız kırmızı, mor, pembe ve benzeri renklerle de patlatabilirsiniz.