KADINLAR NE İSTER, ERKEKLER NE ANLAR

İlişkiler ve Erkekler

 Ne yazık ki biz kadınlar ve erkekler aynı dili konuşmuyoruz, konuşamıyoruz. Sevgilinizin, eşinizin sizinle ilgilenmediğini, sizi düşünmediğini ve sizi anlamadığını düşünüyorsunuz. Bunu ima ediyorsunuz hatta açıkça ifade ediyorsunuz ama değişen hiç bir şey olmuyor. Sizi anladığını ifade ediyor o anda belki ama bakıyorsunuz ki değişen hiçbir şey bulunmamakta. Ne güzel bir söz, ne sevdiğini ifade edecek bir davranış…

 Bazen küçük bir ışıltı görüp hemen beklenti içerisine girip hayaller kuruyoruz. Ama bu hayal olarak kalıyor değil mi çoğu kez. Kabul edelim kadınlar ve erkekler farklı yaratıklar. Hem de çok farklı. Seviyoruz sevilmek, sevildiğimizi bilmek istiyoruz. Haklıyız çok fazla beklentimiz yok.

 Seni seviyorum dediğimizde ben daha çok seviyorum desin istiyoruz sadece. Ama erkekler bizim söylediklerimizden bizim anlatmak istediklerimizi anlamıyorlar maalesef. Haklı olarak sevilmediğimiz duygusuna kapılabiliriz, trip atabiliriz. Kadınız ve bunlar bizim en doğal hakkımız. Kendinizi suçlamayın. İlişkinizdeki anlaşmazlıkları ortadan kaldırıp sizi anlaması gerektiği konuları daha açık ifade etmek belki işleri daha kolaylaştırabilir. Ayrıca aramızda kalsın bazen sinirlenip, trip atmak da işe yaramıyor değil. En azından bir süre ilgi ve korkuyla yaklaşabiliyorlar. Kendinizde veya eşinizde sorun aramayın çözüme ulaşmak için. Sadece kabullenin ki farklıyız erkeklerden. Belki kullandığınız lisan aynı ama kullanılan sözcükler hatta davranışlar aynı anlamı ifade etmiyor ikiniz için. Ve ne yazık ki ortak bir dil yok.

Çözümse sadece kabullenmek…