KEPEĞE SON

Saçlarınızdaki Kepek Problemini Artık Unutun!

 Yorgunluk, stres ve bol miktarda tüketilen nişastalı yiyecekler kepeğe yol açmaktadır. Ayrıca çoğu bayanın saçlarını şekillendirmek için kullandığı jöle, saç köpüğü veya saç spreyi de kepek oluşumuna çok büyük etkendir. Özellikle koyu renk giyinildiğinde korkunç bir görüntüye yol açan kepekten kurtulmak için sizlere çözüm önerileri:

Formül 1: Bir kaseniniçine bir miktar badem yağı, bir yumurta, bir limonun suyu ve 2 yemek kaşığı yoğurt koyup karıştırın. Saç diplerinize karışımla masaj yapın. Yarım saat bekletip iyice durulayın. Ardından kepek önleyici bir şampuanla yıkayın.

Formül 2: Saç derinize 2 yemek kaşığı limon ile masaj yapın ve sonra suyla durulayın. Daha sonra bir fincan suya bir çay kaşığı limon suyuyla karıştırın ve saçınızı bununla durulayın. Kepekten kurtulana kadar her gün yapmalısınız.

Formül 3: 2 su bardağı suyun içine 2 yemek kaşığı elma sirkesi dökün ve karıştırıp bu karışımla saç diplerinize masaj yapın. Daha sonra saçlarınızı havlu ile sarıp yarım saat bekleyin.

Formül 4: kuru saç derinize tuz serpin. Saç derinize masaj yaparak tuzu yedirmeye çalışın. Kuru ve pul pul olan saç derinizi şampuan uygulaması için hazır hale getirmiş olacaksınız. Daha sonra şampuanla yıkayın.

Formül 5: 3 su bardağı kaynamış suyun içine 5 poşet ısırgan otu çay poşetini koyun ve demleyin. Isırgan otlu su ılıdığı zaman, saçlarınızı kepek önleyici şampuanla yıkayın ve bu su ile durulayın.