KİLDEN GELEN GÜZELLİK

KİLDEN GELEN GÜZELLİK

 Her kadın güzel olmak ister ve bunun için bir çok yolu dener. Bazen bunun için pahalı kremlere başvurur bazen de çözümü doğal ürünlerde arar. Kil bu doğal ürünler arasındadır.

Kil bize doğanın verdiği en kıymetli maddelerden biridir. Kil artık bir çok kadının tercih ettiği güzellik ürünü olmuştur.

Kilin en büyük  özelliği iyi bir magnezyum kaynağı olmasıdır.  Magnezyum ise cildi beslerken cildi yeniler cilde canlılık verir. Siyah noktaların temizliğinde de kil maskelerinin etkisi büyüktür.

Kil suyu çekme özelliği bulunan bir maddedir.  Bu sayede nem oranı yüksektir ve cildin nem ihtiyacını karşılama da ilk sıralarda yer alır. Cildin nem ihtiyacını karşılamak cildin yaşlanmasının önüne geçmektir.

Cildin kan dolaşımını hızlandırma özelliği yine kildedir. Kan dolaşımı hızlanan cilt daha canlı daha genç görünür. Kil maskeleri ciltte oluşan ölü hücreleri temizlerken gözeneklerin açılmasını sağlamada da bir numaralı maddedir. Yağlı ciltlerin tercihi yine kil olmalıdır.  Çünkü kil ciltteki fazla yağları temizler ve cildin onarılmasına yardım eder.

Kilin faydaları bunlarla bitmez. Kil saçların beslenmesini ve daha çabuk uzamasına yardım ederken tırnak bakımında da iyi sonuçlar verir.