Kilo Vermeye Yardımcı Zencefilli İçecekler

Bay bayan birçok kişinin ortak sorunlarından biride ne yazık ki fazla kilo problemi olmuştur. Birçok nedene bağlı olaraka ortaya çıkan fazla kilolar kimi zaman yanlış beslenme kaynaklı kimi zaman ise genetik nedenlere bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Ancak etkin bir rolü olan yanlış beslenme durumu ne yazık ki birçok kişinin yaptığı büyük hatalardan biri olup kilo almalarına neden olan faktörlerden biridir. Sadece fazla kilolar ile sınırlı kalmayan bu durum çağın hastalığı haline gelen obezite hastalığının yaygınlaşmasına neden olmuştur.

Ancak bu konuda bitkilerden, sebzelerden destek almayı tercih eden kişiler özellikle kalorisi az olan besinler ya da içecekler ile beslenerek kilo kontrolünü sağlamak istemişlerdir. Bu konuda hem uzmanların önerisi olan hem de kişilerin tercihlerinden olan bitkilerden biride zencefil olmuştur. Kilo verme üzerinde etkilerinin olduğunu söyleyen uzmanlar özellikle lif açısından zengin olan zencefilin özellikle yağ yakma üzerinde etkilerinin olduğu söylenmiştir. Hem sağlık açısından hem de kilo kontrolü açısından birçok kişinin dikkatini çekecek ve özellikle kilo kontrolü sağlamak isteyen kişilerin tercihleri arasına girecek zencefilli içecek tariflerini sizlerle paylaşacağız.

İşte kilo kontrolüne ve diyetinize destek olacak zencefilli içecek tarifleri;

Malzemeler:

– 4 elma
– 8  havuç
– 1 salatalık
– 2 küçük parça taze zencefil

Hazırlanışı: Malzemelerinizi  kabuklu veya kabuksuz olarak katı meyve sıkacağına atıp 3 gün içerisinde tüketmelisiniz. Yaklaşık 1 santim uzunluğunda bir zencefilin kabuğunu temizleyin ve kaynamaya bıraktığınız suyun içine bırakın. 15-20 dakika kadar kısık ateşte tuttuktan sonra zencefilli çayınızı isteğe bağlo olarak tarçın ve limon dilimleriyle içebilirsiniz.

Malzemeler:

– 1 çay kaşığı rendelenmiş zencefil
– 1 salatalık
– 1 limon
– 1 lime
– 1-2 nane yaprağı
– 700 ml su
Hazırlanışı: Salatalığı soyun ve ince ince dilimleyin. Sonra limon, lime ve zencefili de aynı şekilde dilimleyin. Bütün malzemeleri 2 litre suya nane yapraklarıyla birlikte ekleyin. Gece boyunca buzdolabında bekletin. Her gün 3 bardak, özellikle sabahları aç karnına ve yemeklerden önce içebilirsiniz.

Malzemeler:

– 4 adet limon
– 5 cm taze zencefil
– 2 yemek kaşığı toz kırmızı acı biber
– 4 litre su

Hazırlanışı: Suyu tencereye alıp kaynatın.İçine 4 adet limon suyu ekleyip taze zencefili rendeleyip için atın. Son olarak kırmızı acı biberi de katıp, 15 dakika kaynatın. İsteğinize bağlı olarak içiceğinizi balla tatlandırıp, sabahları aç karına 1 bardak için. Günde 2 litre su içerek, en az 1 saat yürüyüş yaparak içeceğin etkisini artırabilirsiniz.

Aşağıdaki Kelimelerden Sitemize Ulaştınız;

zencefil, zencefilli çay, bitki çayı, bitki çayları, zencefilli bitki çayları, kilo verme yöntemleri, diyet, diyet içecekleri, nasıl kilo verebilirim, diyet yöntemleri, inceltici içecekler, kilo vermeye yardımcı içecekler, diyet ürünleri, diyet çayı, diyet çayı nasıl yapılır, zencefilli diyet çayı