KIRIŞIKLIKLARDAN KURTULUN

Kırışıklardan Kurtulma Yöntemleri

 Kırışıklık biz kadınların en büyük korkusudur. İster yaşımız genç olsun ister yaşlı hiç bir zaman kırışıklıklara sahip olmak istemeyiz. Bu yüzden aslında yüzümüzü kırışıklıklardan korumak adına bir çok şey yapabiliriz. İşte ben bugün size kırışıklıklardan nasıl korunabiliriz biraz bunları anlatmaya çalışacağım.

 Bazı kadınlar doğuştan şanslıdır ve genetik olarak bazen kırışıklıklarla çok geç tanışırlar bazı kadınlar ise doğuştan şanssızdır genç yaşta kırışıklıklarla tanışırlar. Ancak yapacağımız bakımlarla tabi ki kırışıklıklardan kurtulabiliriz. Yada en azından kırışıklıkları azaltabiliriz.

Kırışıklıklar İçin Yapabileceğimiz Maskeler

Çilek Maskesi

Malzemeler

Birkaç adet çilek

Bir miktar gülsuyu

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Çilekleri ezin suyunu süzün süzdüğünüz suya bir miktar gülsuyunu karıştırın artık maskemiz hazır. Hazırlamış olduğumuz bu maskeyi cildinize sürün yalnız boynunuzu ihmal etmeyin. 1 saat bu şekilde bekleyin ve bekleme süresini sonunda ılık su ile cildinizi temizleyin. Bu maskeyi haftada bir gün uygulayabilirsiniz.

Elma Maskesi

Malzemeler

Yarım adet elma

İki kaşık kaymak

Hazırlanışı Ve Uygulanışı

Elmayı ezin ve kaymak ile güzelce karıştırın. Artık maskemiz hazır. Hazırlamış olduğumuz maskeyi cildinize sürün ve 20 dakika cildinizde bekletin. Daha sonra ılık su ile cildinizi yıkayın. Ardından mutlaka nemlendirici kreminizi sürmeyi unutmamalısınız çünkü bu maske cildinizi gerecek, nemlendirici krem ise cildinizin yatıştıracaktır.

Limon Maskesi

Malzemeler

1 ölçü limon suyu

1 ölçü gliserin

Hazırlanışı Ve Uygulanışı

Gliserini ve limon suyunu karıştırın ve bu karışımla cildinizi temizleyin. Gece yatmadan önce bu maskeyi uygulayabilirsiniz. Daha sonra durulamanıza gerek yoktur. Bu şekilde uyuyabilirsiniz.

Kavun Maskesi

Malzemeler

1 Ölçü Kavun Suyu

1 Ölçü Kaynamış Su

Bir parça pamuğu ıslatacak katar kaynamış süt

Hazırlanışı Ve Uygulanışı

Kavun suyunu ve kaynamış suyu karıştırın ve arkasından bu karışımla yüzünüzü yıkayın daha sonra bir parça pamuğu kaynamış suya batırın ve bu şekilde cildinizi temizleyin. Cildinizi daha sonra kağıt havlu ile kurulayın. Yine bu uygulamayı gece yatmadan uygulayabilirsiniz.

Bal Ve Yumurta Maskesi

Malzemeler

1 adet yumurtanın beyazı

1 şeker kaşığı gliserin

1 şeker kaşığı bal

Hazırlanışı Ve Uygulanışı

Bütün malzemeleri birbirine güzelce karıştırın. Artık maskemiz hazır. Bu maskeyi cildinize uygulayın ve 20 dakika cildinizde bekletin. Daha sonra ılık su ile durulayın.

Süt maskesi

Malzemeler

1 yemek kaşığı süt

1 yumurta sarısı

1 parça pamuğu ıslatacak kadar limon suyu

Hazırlanışı Ve Uygulanışı

Sütü ve yumurta sarısını karıştırın ve cildinize uygulayın 20 dakika bekletip daha sonra limon suyuna batırılmış pamukla cildinizi silin. Daha sonra cildinizi ılık su ile yıkayın. Haftada bir uygulanabilinir.