KIŞA ÖZEL CİLT BAKIMI

KIŞLIK CİLT BAKIMI NASIL YAPILIR?

 Kış gelecek geliyor derken kış geldi çattı. Soğukların başlamasıyla birlikte cildimiz daha çok ilgi istemeye başladı. Tabi ki cildimizden kastım sadece yüzümüz değil. Ellerimiz, ayaklarımız, tırnaklarımız, saçlarımız da ayrı ayrı özen ve dikkat istiyor. Peki ne yapabiliriz? Cildimize nasıl özen gösterebiliriz?

Ellerimiz – Kışın El Bakımı

 Kıştan en çok etkilenen bölgemiz ellerimizdir. Ellerimiz için yapabileceğimiz en yararlı şey güzel bir el kremi ile ellerimize masaj yapmaktır. Eğer elleriniz çok kurumuş ve pul pul dökülüyorsa zeytinyağı’ndan yararlanabiliriniz. Zeytinyağı ile ellerimizi ovarak ellerimizin kurumasını engelleyebiliriz. Zeytinyağı haricinde arzuya göre badem yağı da kullanabilirsiniz.

Cildinizi Pürüzsüzleştirin

 Hardal yağı veya susam yağı ile cildinize masaj yaparak cildinizin pürüzsüzleştirilmesini sağlayabilirsiniz. İnanın cildiniz bebek gibi olacak.

Bakımlı Saçlar – Kışın Saç Bakımı

 Saçınıza uygulayacağınız bakım maskeleri ile saçlarınızı soğuktan ve rüzgarlardan koruyabilirsiniz. Kış aylarında bunun için OSSION HAİR SERUM kullanıyorum. Tavsiye ederim kesinlikle kullanabilirsiniz. Hem fiyat olarak uygun. Ben parfümeriden sanıyorum 9,00TL gibi bir fiyata almıştım. Ancak her duştan sonra fındık büyüklüğünde uyguladığınız için baya uzun süre gidiyor.

Güzel Bakımlı Dudaklar – Kışın Dudak Bakımı

 Neredeyse ellerden sonra kıştan en çok etkilenen dudaklarımızdır. Kışın dudaklarımız kurur ve çatlar hatta soğuk bazen öyle çarpar ki dudaklarımıza dudaklarımız kanama bile yapabilir. Eğer dudaklarınızın çatlamasını ve kurumasını istemiyorsanız bir dudak koruyucu kullanmalısınız. Ben bunun için NİVEA LİP BALM kullanıyorum. Gayette memnunum dışarıya çıkarken rujdan önce bunu uyguluyorum üzerine rujumu sürüyorum. Gayet kalıcı ve dudaklarımı koruduğuna inanamıyorum. Burada dudaklarınızı dışarıda yalamayın ve eğer çatlaklarınız oluştuysa bu çatlakları kesinlikle dişinizle ve ellerinizle koparmayın. Bu dudaklarımızın daha da çok zarar görmesine sebep olur.

Bakımlı Tırnaklar

 Tırnaklarınızın yıprandığını hissettiğinizde tırnaklarınıza zeytinyağı ile masaj yapabilirsiniz. Açıkçası ben yapıyorum ve çok memnunum deneyin derim. Eğer zayıf tırnaklara sahipseniz içtiğiniz suyu fazlalaştırın derim. Bol su içmek tırnakları güçlendirir.

Bacaklarınız Kurumasın – Kışın Bacak Bakımı

 Kışın her duştan sonra mutlaka ama mutlaka nemlendirici krem sürmelisiniz bu bacaklarınızın kurumasını engeller. Eğer losyon şeklinde bir kreminiz yoksa zeytinyağından da yararlanabilirsiniz. Zeytinyağını duştan sonra bacaklarınıza masaj yaparak uygulayın ve sonra durulayın zeytinyağı o nemi bacaklarınıza hapsedecek ve bacaklarınız kurumaktan kurtulacaktır.

Kışın Günlerinde de Güneş Koruyucusundan Vazgeçmeyin

 Bu en çok yapılan yanlıştır ve cilt çok fazla zarar görür. Yazın kullandığınız güneş kreminizi kışında mutlaka dışarı çıkarken uygulayın. Çünkü kışın yaz kadar güneş bizi etkilemese de güneş ışınlarından cildimiz zarar görebilir. Bu yüzden kışında güneş koruma losyonunuzu eksik etmeyin.