KIŞIN DUDAK ÇATLAMALARINA ÇÖZÜM

DUDAK ÇATLAMALARI

Kış geliyor, gelecek derken geldi bile. Artık cildimize vücudumuza daha iyi bakmanın cildimizi bakıma almanın zamanı. Çünkü soğukla birlikte el çatlamaları, yüzde pul pul olup dökülmeler, dudak çatlamaları başladı. Biz bugün dudak çatlamalarıyla alakalı bilgiler vereceğiz. Dudak çatlamaları hem canımızı yakar hem de görüntüsü hiç güzel değildir. Birde üzerine ruj sürdüğümüzde pütür pütür ve kötü bir görüntü oluşuyor. Peki ama biz bu dudak çatlamaları için ne yapabiliriz. Nasıl hızlı iyileştirebiliriz yada nasıl oluşmadan önleyebiliriz. İşte önerilerimiz;

  • Günde en az 3 kere dişlerimizi fırçalıyoruz dişlerimiz fırçalarken hafif hafif masaj yapar gibi dudaklarımızı da çok bastırmadan yıpratmadan dudaklarımızı da fırçalayalım bu dudaklarımızın üzerindeki ölü hücreyi atacaktır. Ardından da yağ bazlı bir nemlendirici sürün bu dudaklarınızın çatlamasını engelleyecektir.
  • Yazında kışında dudaklarımızın çatlamasını önlemek için bir püf noktada güneş koruma faktörlü bir dudak nemlendiricisi edinmektir. Bunu mutlaka yapın. Çok faydasını göreceksiniz.

DUDAK ÇATLAKLARI İÇİN MASKE

MALZEMELER

1 çay kaşığı badem yağı

1 çay kaşı bal

1 çay kaşığı vanilya

UYGULANIŞI

Balı ve badem yağını ateşte biraz ısıtıyoruz daha sonra üzerine vanilya ekliyoruz. Bu karışımı iyice çalkalayın ve minik bir kaba koyun bunu dudaklarınıza her gün uygulayın. Farkı göreceksiniz.

MUHTEŞEM DUDAKLAR İÇİN MASKE

MALZEMELER

1/2 salatalık

1 yemek kaşığı bal

1 yemek kaşığı yoğurt

UYGULANIŞI

salatalığı soyun ve rendeleyin artından bal ve yoğurdu ekleyip karıştırın. Bunu dudaklarınıza sürüp 15 dakika bekletin. Nemli pırıl pırıl dudaklarınız olacak.

ÇATLAMALAR İÇİN DUDAK MASKESİ

MALZEMELER

1 adet domates

1 yemek kaşığı bal

1 yemek kaşığı yoğurt

UYGULANIŞI

Domatesi rendeleyin ve suyunu çıkarın bu suyun üzerine balı ve yoğurdu ekleyip karıştırın. Bu karışımı dudaklarınıza süren ve 20 dakika kadar bekleyin çatlaklardan kurtulun.