KIŞIN MAKYAJ YAPARKEN DİKKAT EDİYOR MUSUNUZ?

Kış Makyajı Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

 Makyaj bayanlar için vazgeçilmezdir. Güzel bir makyaj bir insanı inanılmaz derecede değiştirebilir. Kadınların en fazla merak ettiği hususlardan birinin de makyaj olduğunu biliyorum. Makyaj giyiminizden görünüşünüze her şeyi etkileyen bir unsurdur. Bir çok makyaj çeşidi var. Fakat biz bu yazımızda kış makyajı yaparken dikkat edilecek şeylerden bahsedeceğiz.

Kış makyajı yaparken en çok dikkat etmemiz gereken şey fondötenin cildimize uyumudur. Bu son derece önemli bir unsurdur. Kendi cildimizden yarım yada bir ton daha koyu fondöten rengini tercih etmeliyiz. Aşırıya kaçarsak pekte güzel olmayan sonuçlar doğurabilir. Kışın tenimiz soluk olduğundan çok fazla koyu renklere yönelmemeliyiz. Zaten göz makyajında daha çok gri, füme, toprak tonlarını tercih ettiğimiz için gözler belirgin olduğundan cilt ve dudaklar çok fazla yoğun olmamalıdır.

 Allık da çok önemlidir. Allığı kullanırken en fazla iki vuruşla bitirmeliyiz çünkü allık yalnızca elmacık kemiği üzerine sürülmelidir. Cildimizde leke görüntüsü oluşturmamalıdır. Daha çok fresh tonlar ve uçuk tonlarda allık kullanmak yeterli olacaktır. Gene giyeceğimiz kıyafetlerle de uyumlu olarak açık tonlarda ruj sürmenizi öneriyoruz. Gözler koyuyken dudaklara çok fazla kırmızı, bordo, yada vişne çürüğü gibi renkleri kullanmanızı önermiyoruz. Beyaz tenli bayanlar daha çok pembe ve şeftali tonlarını kullanabilir. Esmer tenli bayanlar ise daha çok toprak tonlarında ki rujları tercih edebilirler. Bu tonlarda ki rujlarla iyi bir kombin yakalayabilirsiniz.