Kızarıklar ve Siyah Noktalar İçin

Evde Yapabileceğiniz Temel Bakım

Bazen yüzünüzde kızarıklar çıkar, bazen de siyah noktalarınızı temizlemek için sıkınca yine yüzünüzde kızarıklık oluşmasına neden olursunuz. BuKızarıklıklar ve Siyah Noktalar İçin nedenle ilk şart yüzünüzdeki kızarıklara ve siyah noktalara elinizle müdahale etmemelisiniz.  Bir sivilceyi sıkmak ya da siyah noktayla oynamak cildinizde kızarıklık oluşturma ve iz bırakma riskini göze almaktadır.

  • Derinizin günlük bakımını yapmak kızarıklık ve siyah nokta oluşuma karşı  koruma sağlayacaktır.
  • Cildizi bütünüyle, dikkatlice temizlemelisiniz.
  • Bu bakımlar basit ve düzenli uygulanmalı cildi tahriş edecek boyutta olmamalıdır.
  • Yağlı ve kaliteli sabunlar kullanmalısınız.
  • Bakım sütleri kullanabilirsiniz.

Temizlik işleminden sonra yüzünüzü maden suyu ile yıkayabilirsiniz.

Akşamları; B vitaminleri olan hafif ve havalandırılmış bir krem uygulayabilirsiniz. Haftada bir kez yumuşatıcı, emici ve parlaştırıcı, bitki özlü bir maske yapın.  Gün içerisinde uygulayabileceğiniz şeyler ise; temel kreminizi özenle seçin. Fondoten ve kapatıcı kullanımını azaltın.  Kızarıklıklar için özel üretilmiş kozmetik ürünleri ve siyah nokta bantlarını kullanabilirsiniz.

Makyajdan sonra muhakak cildinizi derinlemesine temizleyin. Bu işlemi uygularken sert davranmayın. Tüm makyaj çıkana kadar işlemi sonlandırmayın. Daha sonrasında canlılık veren bir losyon uygulayarak cildinizin beslenmesini sağlayabilirsiniz. Akşam ve sabahları yağsız nemlendirici kullandırın.  Sabun kullanımını azaltın.  Maden suyu sizin için oldukça önemli bir yardımcı olacaktır daha önce dediğimiz gibi. Siyah noktaları gidermek için ise haftada bir kez banyodan önce,  yumurta akını ve şekeri karıştırarak yapacağınız bir maskeyi uygulayabilirsiniz. Bu maskeyi sorunlu bölgeye yayarak, hafif kurumasını bekleyin ve parmaklarınızı yapıştırıp çekmeye başlayın. Böylelikle sıkmadan siyah noktalardan kurtulmayı başarabilirsiniz.