KOZMETİK ÜRÜNLER VE SAĞLIĞIMIZ

 Kadınlar güzelleşmek uğruna bir çok kozmetik ürün kullanmaktadır. Kozmetik dünyasındaki hızlı ilerleme sayesinde  kozmetik çeşitlilikte hızla artmıştır. Bu  kadınlarda acaba hangi ürünü kullansak ? sorusuna neden olmuştur.

 Kozmetik dünyasındaki bu hızlı ilerleyiş aynı zamanda sağlıksız ürünlerin sayısında da artış göstermiştir. Kozmetik ürün seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta sağlıklı olan ürün  seçimidir. Ürün seçiminde he zaman için güvenir firmaların ürünleri tercih edilmelidir. Çünkü sağlıksız ürünlerin içindeki kimyasallar  hem cildimiz hem de sağlığımız için tehlikedir.

Eğer cildimiz için gerekli doğru ürün seçimi yapmazsak cildimizde alerji, sivilce ve egzema gibi cilt hastalıklarıyla karşılaşabiliriz.Uzmanlar kozmetik ürün seçiminin kanser riski açısından da önemli olduğu konusunda uyarılarda bulunmaktadırlar.

 Kozmetik ürün seçiminde önemli  bir nokta da cilt tipimize ve yaşımıza  uygun ürün seçimidir. Her cilt tipinin ve yaşın ihtiyaçları farklıdır.

 Kozmetik denince akla sadece cildimiz gelmemelidir. Parfüm, saç boyası , şampuanlar ve makyaj malzemelerimiz de kozmetik ürünler grubuna girer. Bu ürünleri seçerken de güvenilir ve sağlıklı olmasına öncelik vermeliyiz.