KURUKAFA MODASI

2013 Kurukafa Modası

 2013 yılında moda olanlar arasında kurukafa modası da yer alıyor. Bu moda hakkında düşüncelerimi sizlerle paylaşmak istiyorum. Bana kalsa bu konuyu açmak hatta bu moda hakkında konuşmak istemiyorum bile:)

 Aslında beni bu modaya itici yapan şey sanırım yanlış tasarım üreten firmalar olabilir. Piyasada gördüğüm çok fazla çirkin kuru kafa kullanılmış kadın kıyafetleri bulunuyor. Kalitesiz ve sıradan kıyafetlerle dolu baskılar…

 Benim düşüncem kurukafa modası olarak tabir edilen ve kocaman kurukafa baskılı elbiseler, üstler, etekler hiç bir kadına yakışmıyor. Bir kere kadının inceliğine yanlış olarak düşünüyorum. Bu yazım fazlaca tepki ve eleştiri alabilir fakat bu benim kendi düşüncem.

Kurukafaları kadınlarda yakıştırdığım tarzlar;

Gotik tarz ve Emo tarzı giyinen kadınlara daha çok yakıştığını düşünüyorum.

Genel aksesuar olarak kullanıldığında hoş görünebiliyor. Örneğin yüzük, ufak bir toka, çantanın ufak bir yerinde görülebilir, bileklik olarak kullanılabilir, kolye ucu için ufak kuru kafalar güzel olabiliyor fakat kocaman baskılı elbiseler ve tişörtlerde güzel durmadığını düşünmekteyim. Acaba benim kurukafalara karşı bir antipatikliğim mi var bilemiyorum:)

Bu modayı bu kadar eleştirdiğim halde sizlerle bir kaç resim paylaşmak istiyorum. Buyrun yılın modası olan çirkin kurukafalar:)

#gallery-1 {
margin: auto;
}
#gallery-1 .gallery-item {
float: left;
margin-top: 10px;
text-align: center;
width: 33%;
}
#gallery-1 img {
border: 2px solid #cfcfcf;
}
#gallery-1 .gallery-caption {
margin-left: 0;
}