Lacoste Outletler ve Muhteşem Alışveriş İmkanı!

   Özellikle bütçesini sarsmadan alışveriş yapmak isteyenlerin akın ettiği yerler olan outletlerin varlığını, üniversite için Ankara’yı kazanıp geldiğimde ve çevreye artık iyice ısınıp olan biteni takip etmem ile öğrenmiş oldum. Outlet mağazaların en önemli özelliği olarak müşteriye istediği ürünü ucuza sunabilmesi gözüme de ilk çarpan şey oldu. Gerçekten büyük alışveriş mağazalarının pahalı diye tabir edebileceğimiz markalarının vitrinlerinde görmeye alışık olduğumuz modelleri outlet mağazalarda hemen hemen her rafta görebilmek ve onu satın alabileceğinizi bilmek bir sonraki alışverişleriniz için de buraları ilk sırada tercih etmenizi sağlıyor. Henüz bazı yönleri ile bunun mantığını tam olarak çözememiş olsam da olumlu bir bakış açısı ile bakıyorum bu mağazalara. Zira zaten çoğu vatandaşımızın da benim gibi olumlu baktığını dükkanların doluluk oranından kolayca anlaşılabiliyor.

  Kendim için kapri almak üzere çıktığım bir alışverişte yine Ankaranın alışveriş bakımından yoğun olduğu Kızılayın sokaklarında ve metrolarda dolaştım. Kaliteli markalara yönelmemiştim açıkçası. Zira öğrenci olduğum için bütçemi sarsabileceğini düşündüğümden dolayı böyle uygun görmüştüm. Halbuki yanıldığımı ve bunun bir ön yargı olduğunu geç de olsa öğrendim. Bir marka ve fiyat alıştırması yaptığımda, markaların ürünlerinin yine ufak bir farkla biraz daha farklı fiyatlar sunduğu modellerde, hem dayanıklılık hem de kaliteyi kolaylıkla bulabiliyordum. Fakat bunun aynısını maalesef ki markası olmayan pazar ürünleri için kullanamam. Sadece dışarıdan bakıldığında bile kalitesini rahatlıkla farkedebileceğiniz modeller için fiyat konusunda da size kredi kartınız var ise ödemelerde esneklik gösteren markalar halihazırda bulunmakta.

 Bu markalardan bir tanesi de timsah logosu ile tanıdığımız, kökeni Fransa olan bir marka;Lacoste . Lacoste outlet ürünleri de gerçekten çok dayanıklı ve estetik duruyor. Size şiddetle tavsiye edebilirim. Zira kullandığım ürünler üzerinden hatrı sayılır bir zaman geçmesine o kadar yıkama görmesine rağmen hala mağazadan ilk günkü gibi aldığım şekilde duruyor.