Limon Suyu Zayıflatır mı?

Limon Suyu Zayıflatır mı?

limon yağı

Limon, turunçgillerden olan C vitamini bakımından oldukça zengin bir meyvedir. Vücudumuzdan toksinin uzaklaşmasını sağlar.  Ayrıca antibakteriyel ve antiviral özellikler taşıdığı için bağışıklık sistemimizi güçlendirici etkisi vardır.  Potasyum bakımından zengin olduğu için lap sağlığını korumaya katkısı vardır. Ayrıca kalsiyum emilimini hızlandırır.

limon suyu zayıflatır mı

Limon suyunun bilinen özelliklerinden biri de yağ yakımına yardımcı olmasıdır. Kan dolaşımının hızlanmasıyla yakılan kalori miktarı artar. Ayrıca vücudun yağ metabolizması özelliğini de arttırır. Limonun yapısında bulunan flavonoidler sayesinde kilo alma hızı yavaşlarken, karaciğerin temizlenmesine de faydası vardır. Limonun zayıflatma konusunda etkisi uzmanlarca araştırılmıştır. Araştırmalara göre limon yağ yakımını %30 arttırmaktadır. İçinde bulunan C vitamini sayesinde yağ yakımı arttırması doğru bir sonucu göstermektedir.

limon suyu zayıflatır mı
Diyet serüveniniz süresince limonu su ile karıştırarak tüketebilirsiniz. Tüketimini yaparken ölçülü olması gerektiği unutulmamalıdır. Limon hapı ne kadar yağ yakıcı bir özelliği olsa da şeker bakımından da yüksek olması abartılır derecede tüketimlerinde kalori bazında ve şeker olarak bakıldığında normalden fazla rakamlar görmemize neden olur.

limon suyu zayıflatır mı

Limon suyu detokslarda tercih edilen bir meyvedir. Örneğin ; 1 adet çubuk tarçın ve 1 dilim limonu suya ekleyerek gün içinde tükettiğinizde iştahınızda azalma, idrar söktürücü özelliklerini görebilirsiniz. Bol su tüketimi ve limon suyunun desteği ile zayıflamanıza destekçi olabilirsiniz.

limon suyu zayıflatır mı

Limon suyu mide rahatsızlığı olanlar için doktor önerisiyle ya da sık olmamak koşuluyla tüketilmelidir. Çünkü asitli yapıya sahip olan limonu aşırı tükettiğinizde mide rahatsızlıklarınızda artma gösterebilir. Ayrıca safra kesesi rahatsızlığı ve böbrek rahatsızlığı olanlar doktor tavsiyesi olmadan kullanmamalıdır .