Mate Yaprağı Nedir? Mate Yaprağı Zayıflatır mı?

Mate yaprağının, kardiyovasküler hastalıklar, kanser ve daha iyi sağlık riskinin azaltılması gibi birçok sağlık yararı vardır. Antioksidan özelliklere sahiptir ve sağlıklı kilo kaybına yardımcı olur.  Kilo kaybına yardımcı olduğu için FitBalls gibi zayıflama ürünleri içerisinde bulunur. Ayrıca antimikrobiyal ve antiinflamatuar özelliklere de sahiptir.

Mate Yaprağı Nedir?

Mate Yaprağı, Güney Amerika halkı tarafından yaygın olarak tüketilen meşhurdur. Yerli bir Güney Amerika ağacı olan Ilex paraguariensis ağacının kurutulmuş yapraklarından yapılır. Brezilya, Arjantin, Uruguay ve Paraguay gibi ülkelerde bulunur. Mate Yaprağı, yerli halk tarafından tıbbi özellikleri olan bir içecek olarak yüzyıllardır kullanılmıştır. Uyarıcı etkisi ve sağlık yararları nedeniyle Avrupa, Amerika ve diğer ülkelerde popülerlik kazanmaktadır. Birçoğu FitBalls CLA gibi ürünlerde, kahve ve çay alternatif olarak Mate Yaprağı içerir.

Mate ağacı, 18 m yüksekliğe kadar büyüyen bir subtropikal çiçekli bitkidir. İyi bir yağış gerektirir ve -6 santigrat dereceye kadar dayanabilir. Ekim ve kasım ayları arasında çiçek açar ve mart ile haziran ayları arasında meyve üretir. Mate Yaprağı, yaprakların ağartılması, kurutulması ve yaşlanmasını içeren birkaç işlem aşamasına maruz kalır. İşlem koşulları farklılık gösterebilir, ancak genel süreç genel olarak aynı kalır.

Mate Yaprağı ‘nın Besin Değeri

Mate, sağlığın korunmasında yardımcı olan çeşitli besinler içerir. Polifenoller, ksantinler, caffeoyl türevleri ve saponinler için iyi bir kaynaktır. Mineraller arasında çinko, krom, potasyum, bakır, alüminyum, demir, manganez ve nikel bulunur. Yerba mate ayrıca C vitamini, B1 vitamini ve B2 vitamini içeren vitaminler içerir.

Mate Yaprağının Zayıflama Üzerindeki Etkisi

Mate Yaprağının obeziteyi azaltmada yararlı olduğu gösterilmiştir. FitBalls CLA Seti adlı zayıflama ürünü içerisinde bulunma amacı da budur. Mate Yaprağının bu kilo kaybı etkisi artan yağ oksidasyonuna, mide boşalmasının yavaşlamasına ve artan tokluk hissine bağlanmaktadır. Kahveye benzer şekilde Mate Yaprağı, kalori açısından çok katkıda bulunmadan enerjik bir destek sağlayabilir. Mate Yaprağı tarafından sağlanan diğer besinler ile birleştirildiğinde, doğal uyarıcı özelliklerinden dolayı metabolizmanız hızlanmaya başlayabilir.

Bu makale bilgilendirme amacı ile yazılmıştır.

Bize bu kelimelerden ulaştınız: fitballs cla, fitballs cla yorumlar, fitballs cla mehmet öz, fitballs cla içeriği, fitballs cla eczane, fitballs mehmet öz, fitballs cla ekşi, fitballs resmi sitesi, fitballs yorum, fitballs kadınlar kulübü, fit balls australia, fit balls au

Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği: 01.10.1985 tarihli ve 5777 sayılı Aktarlar, Baharatçılar ve benzeri dükkanlar hakkında genelge ile Aktar ve Baharatçılara ilişkin açılış ve denetim işlemleri ile adı geçen yerlerde belirli koşullar altında Bitki ve Drogların satılabilmesine izin verilirmiştir. Bu genelge ile satılması mahzurlu ve tehlikeli olan maddelerde belirtilmektedir.

T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu:
Geleneksel Tıbbi Ürünler ve Gıda Takviyeleri hakkında bilinmesi gerekenler başlıklı bilgilendirmesinde: “Dünyanın pek çok ülkesinde Bitkisel ürünlerin “Fitoterapi” adı altında Sağlık alanında kullanıldığı bilinmektedir. “Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” tüm ince ayrıntıları ve detayları düşünülerek hazırlanıp vatandaşlarımızın sağlığını koruyacak bir çerçevede uygulamaktayız.”

Satışa sunulan (Bitkisel ve Gıda Takviyesi mahiyetindeki vb.) ürünler ile alakalı olarak T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz KurumuGeleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği” ve T.C Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ilgili kanunlarında yayımlanan yasa gereği Bitkisel Ürünlerin Bitkisel drogların Gıda Takviyesi vb. ürünlerin Tanıtım ve Reklamlarında Endikasyon Belirten, Hastalıkları Rahatsızlıkları Tedavi eden Hastalığı iyileştirdiği gibi yazıların ve Sağlık Beyanlarının bulunması yasaklandığından dolayı Ürünler ile ilgili bu kısımda Ürün Markası, Ürün Adı, Ürünün İlgili Bakanlık İzin ve Belge Numarası, Ürünün İçeriği, Ürünün Kullanımı, Ürünün Muhafaza Şartları ve Uyarı mahiyetindeki üretici bilgilendirmeleri bulunacaktır.