Meşgul İnsanların Yapabileceği Egzersiz Türleri – Evde veya Büro’da Yapabilinecek Egzersizler

Meşgul İnsanların Yapabileceği Egzersiz çeşitleri – Evde veya Büro’da Yapabilinecek Egzersizler

 

 

 

İşiniz eğlenceli, zorlayıcı ya da mükemmel olabilir ancak eğer işiniz sürekli masa başında ve bilgisayar karşısında ise aynı şeyleri söylememiz mümkün olmuyor. Dar bir çalışma alanınız olduğu zaman, hareket etmek zor olacağı için, kısa zamanda fazla kilo almanız pek bi muhtemel. Bunu bilmeden önce zaten muhtemelen kilo aldınız. Buna göz, diz, boyun ağrılarını da ekleyelim. Dönen sandalyenizde uzun süre boyunca oturmak gördüğünüz gibi o kadar da eğlenceli değil. Size 9-5 oturarak çalıştığınız işinizdeki negatif etkilerini azaltabileceğiniz iyi haberlerimiz var. Bu tabi ki egzersiz! Bunu nasıl yapacağınızı kendinize sorun! Birazcık doğaçlama yöntemler ile aslında ofis çalışma saatleriniz içerisinde egzersiz yapabilirsiniz. İşte yöntemleri:

Sabahları esneme hareketlerini yapın!

Sabahın erken saatlerinde, esneme hareketlerini yaparak gününüzün güzel geçmesini sağlayın. Yine ofis saatleri içerisinde kaslarınızı hazırlamak ve germek için mükemmel bir zaman dilimidir. Ofise yürüyerek gidin. Hafif boyun egzersizleri ile başlayın. Başınızı omzunuza doğru yavaşça eğerek bazı boyun egzersizleriyle başlayın. On saniye boyunca pozisyonunu tutun ve diğer taraf için de aynısını yapın.

Hafif omuz egzersizleri ile devam edin, omuzlarınızı arkaya öne yuvarlayarak hareket ettirin.

Bilgisayarda çalışmaya hazırlanmak için bazı el bileği hareketleri yapın. Diğer elinizi kullanarak parmaklarınızı aşağı doğru çekin ve üç saniye boyunca pozisyonu tutun. Diğer yandan aynı rutini gerçekleştirin.

Son olarak, bacaklarınızdaki yorgunluktan kurtulmak için ayak bileği ve baldır egzersizleri yapın. Bunu bir bacağınızı uzatarak ve ayağınızı yerden kaldırarak yapın. Ardından, ayak parmaklarınızı yukarı kaldırın ve ayak parmaklarınızı aşağıya doğru iterek uzatın. On kez tekrarlayın ve diğer bacak için de aynısını yapın.

Çalışma Masası Yardımıyla Bacak ve Ab Kaslarınızı Çalıştırın

Gizli bacak ve ab tonlama egzersizleri yapmak için masanızı kullanın. Raporunuzu dikkatlice incelerken, absnizi güçlendirebilir ve yorgun bacaklarınızı rahatlatabilirsiniz. Ab kaslarınızı sıkı tutun ve kalça ile aynı seviyeye ulaşıncaya kadar bir bacağı uzatın. Bu pozisyonu tam on saniye boyunca tutun ve ardından bacağınızı yavaşça indirin. Her bacak için 15 kere tekrar edin.

 

Ofis Koltuğu Yerine Egzersiz Topu

Eğer çalıştığınız yer buna izin verirse sandalye yerine ofis topu kullanabilirsiniz. Tüm gün süren kendinizi dengede tutmak siz güçlendirecektir. Bir egzersiz topu üzerinde oturmak, dengenizi geliştirir ve temel kaslarınızı toplar, çünkü pozisyonunuzu tutmak için ab kaslarınızı kullanmaya zorlarsınız.

Doğaçlama Egzersizler

Ofis egzersizinizi fark edilmeden gerçekleştirebileceğiniz bazı yenilikçi rutinler ile tamamlayın. Örneğin, bilgisayarda çok fazla zaman harcıyorsanız, parmaklarınıza rahat bir rutine sahip olabilirsiniz. İlk önce elinizle bir yumruk yapın. Ardından, sıkın, birkaç saniye sıkı halde tutun ve bırakın. Parmaklarınızı uzatın ve on kez tekrarlayın.

Çalışırken yapabileceğiniz egzersizler söz konusu olduğunda seçenekleriniz aslında sınırsızdır ve bunlar sadece birkaçıdır. Yoğun çalışan kişilerin üretkenliklerinden ödün vermeden gerçekleştirebilecekleri diğer egzersizlerden haberdarsanız, lütfen aşağıdaki yorumlar bölümünden bizimle paylaşın. Teşekkürler!

Bize bu kelimelerden ulaştınız:  ofiste spor nasıl yapılır, ofiste spor yapmak, ofiste spor giyim, ofis spor aletleri, ofis spor ayakkabı, ofis spor giyim,        ofiste yapılabilecek spor hareketleri,  ofiste sabah sporu, ofiste spor,ofiste spor hareketleri, bürotime ofiste spor,ofis oyunları spor aş, spor ofis dekorasyonu,               ofiste 5 dk spor,ofis içi spor