MİNERAL ÜRÜNLERLE DOĞAL GÜZELLİK

Mineral  Kozmetik Doğal Makyajlar

 İyi bir makyaj uygulaması için en önemli nokta cildin duru, pürüzsüz bir görünüme kavuşturulmasıdır. Tıpkı bir ressamın tuvalini hazırlaması gibi. Önce bir makyaj bazı ile makyajın kalıcılığının temeli oluşturulur. Bazların kapatıcı özelliği yoktur sadece kalıcılık sağlarlar. Ardından fondöten ve pudra uygulamaları başlar.

 Fondöten ve pudra seçimi çok önemlidir. Cilt rengine uymayan fondötenler ciltte bir maske gibi dururlar ve yapay bir görünüm sağlarlar. Eğer makyajın doğal görünmesini istiyorsanız o zaman mineral kozmetikleri tercih etmelisiniz. Mineral kozmetikler çok ince renk pigmentlerinden oluşurlar ve içerikleri diğer kozmetik ürünlere göre daha basittir. Bu basit içerik mineral kozmetiklerin yüzde hissedilmeden uzun süre taşınmalarını da sağlar. Talk pudrası ya da  gomalaka gibi yapay doldurucular içermediklerinden gözenekleri de tıkamazlar ve siyah noktalara sebep olmazlar. Kapatıcı değil doğal görünümlü bir makyaj için uygundurlar.

Mineral ürünler göz farı, allık, fondöten gibi seçenekleriyle kozmetik dünyasında ayrı bir kategori oluştururlar. Adeta cildin birparçası gibi doğal ve ışıltılı bir görünüm sağlarlar.