MÜSLÜM GÜRSES VEFAT ETTİ

MÜSLÜM GÜRSESTEN ACI HABER GELDİ

 Arabeski geniş kitlelere sevdiren, son yıllarda Murathan Mungan’ın eserleri ve rock tarzı parçaları kendine özgü bir tarzda yorumlayarak herkesin beğenisini kazanan Müslüm Gürses bu sabah 10:30 da tedavi göedüğü hastanede hayatını kaybetti.

 Geçtiğimiz hafta sosyal medyada Müslüm Gürses’in öldüğü haberi yayılmış ancak yalanlanmıştı. Bu kez açıklama sanatçının doktorundan geldi.Müslüm Gürses 4 aydır kalp yetmezliği sebebiyle hastanede yatıyordu. Doktoru Deniz Şener sanatçının bu sabah önce tansiyonun düştüğünü sonra da hayatını kaybettiğini açıklayarak başsağlığı diledi.

 7 Mayıs 1953 yılında Urfa’nın Halfeti ilçesinde doğan Müslüm Gürses’in asıl adı Müslüm Akbaş’tır. Ailenin ekonomik nedenlerle göçtüğü Adana’da ilk kez çay bahçelerinde gazinolarda şarkı söylemeye başlayan sanatçı adını Müslüm Gürses olarak değiştirdi. Çukuova radyosunda bir süre çalıştıktan sonra 1968 yılında ilk kırkbeşliği olan Emmioğlu- Ovada Taşa Basma’yı çıkardı. Sanat hayatı boyunca 50′ye yakın plak, kaset ve kırkbeşlik çıkaran sanatçı 38 filmde oynadı.

Menajeri, Müslüm Gürses’in cenazesinin 4 Mart Pazatesi günü (yarın) Cemal Reşit Rey Konser salonu’nda düzenlenecek törenden sonra Teşvikiye Camii’nde kılınacak cenaza namazının ardından toprağa verileceğini söyledi. Müslüm Gürses’e Allahtan rahmet, sevenlerine Başsağlığı dileriz.