MUTLU BİR İLİŞKİ İÇİN ÖNERİLER

Mutlu Bir ilişki İçin Öneriler

 Güzel bir ilişki yaşıyor sevgilinizi, eşinizi seviyor ve sevildiğinizi düşünüyorsunuz.  Ama her ilişkide ara ara küçük sorunlar, anlaşmazlıklar olabilir. Her gün her anımız aynı olmuyor tabi ruh halimizde. Bazen de anlaşılmadığınızı düşünebilir ve karşınızdakinin duygularında tereddüde düşebilirsiniz. Ancak küçük sorunların ilişkinize zarar vermesine izin vermeyin. Sevebileceğiniz biriyle karşılaşıp güzel bir birliktelik yaşamak hiçte kolay değil. Sahip olduklarımızın kıymetini bilip bunun için biraz mücadele etmek gerekiyor. Karşılıklı fedakarlık ve anlayış ilişkinin sağlığı için ilk şarttır. İlişkideki pürüzleri ortadan kaldırabilmek için size bazı önerilerde bulunabilirim.

Mutlu bir ilişki için;

-Zor olsa da erkeklerin bizler gibi düşünmediklerini , bizim isteklerimizin her zaman farkında olamayacaklarını, onların farklı olduklarını kabullenmemiz gerekiyor.erkekleri-etkilemek-için

-Ve bizleri anlamaları için daha açık ifadeler kullanmalıyız çünkü aklımızdan ve kalbimizden geçenleri görmekte gerçekten zorlanıyorlar.

-Bizim sahip olduğumuz bazı beklentilerin onların beklentileri de olabileceğini düşünüp küçük sürprizler yapıp, onlara iltifat edebiliriz. Belki böylece bizi anlamaları da daha kolay olur.

-Sevgilinizi, eşinizi anlamaya çalışın tıpkı anlaşılmak istediğiniz gibi. Yorgun olabileceğini, stresli bir gün geçirmiş sinirli olabileceğini, kişisel sorunları olabileceğini ve belki bize, kimseye yansıtamadığını. Belki de hiçbir şey olmadan çoğu kez kendimizin de yaşadığı gibi solundan kalkabilmiş olabileceğini düşünmeli ve anlayışla yaklaşmalıyız.

-Eşinize sizin için kendisinin özel olduğunu hissettirmelisiniz. Onun için giyinin, süslenin güzel bir sofra hazırlayın. Bakın başını döndürebiliyor musunuz?

-Biz bayanlar bazen fazla şikâyetçi ve biraz da dırdırcı olabiliriz. Şikâyet etmek yerine çözüm önerileri üretin.