NASIL KALICI ZAYIFLANIR ?

Kalıcı Zayıflama

Birçoğumuz uzun ve yorucu diyetler yaptıktan sonra zayıflarız. Fakat bu binbir uğraşla verdiğimiz kiloları çok kısa bir süre içinde tekrar alırız. Buda çok can sıkıcı bir durumdur. Bu yüzden kilo vermek yetmez. Kalıcı kilo vermeliyiz ve verdiğimiz kiloyu hemen geri almamalıyız. Yoksa yaptığımız diyetin hiçbir amacı ve anlamı olmaz.Peki kalıcı olarak nasıl kilo verebiliriz ?

Öyle 1 hafta da 10 kilo verdiren diyetleri uygulamayın.1 hafta da sağlıklı olarak verilebilecek bir kilodur.Genelde 1 hafta yada daha kısa sürede bir kilo üstü verdiren diyetler sağlıksızdır.Ayrıca bu çok kısa zaman da çok kilo verdiren diyetler aslında size hiç kilo verdirmez.Sadece vücudunuzda ki suyu attırır.Hatta aşırı su kaybına yol açar.Çok az yağ yakımı olur.Buda sağlıksız kilo vermedir.Zaten böyle verilen kilolar hemen geri alınır. Yani yağdan değil su ve kastan verirsiniz.Buda şekilsiz bir görüntüye yol açar.

Diyet dönemiz bittikten sonra kendinize yeni bir beslenme listesi hazırlayın.Fakat bu sefer günlük harcadığınız kaloriyle aynı oranda olsun.Yani ne kilo alın ne kilo verin.Kilonuzu sabit tutun.

Ayrıca diyetten sonra da egzersiz yapmayı bırakmayın. Yapılan egzersizler vücudun sıkılaşmasını sağlar. Unutmayın mühim olan kilo değil sıkı ve güzel bir vücut.Yani siz 50 kiloya düşüp yine de çok yağlı bir vücuda sahip olabilirsiniz. Mühim olan şey sıkı ve formda görünmektir. Kiloya o kadar fazla kafa yormamak gerekir.

Ayrıca diyetten sonra düzenli yağ ve kas oranı ölçümü yaptırın.Yağ oranınız da fazla bir artış görürseniz tekrar diyete başlayın.