OBEZİTE CİLT KANSERİNE NEDEN OLUYOR

Obeziteye Dikkat

 Obezite çağımızın en büyük rahatsızlıklarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Fast food ve hazır gıda kullanımının daha çok tetiklediği obezitenin asıl kaynağı da hareketsizliğe dayanmaktadır. obezite sadece kilo almak manasına gelmemektedir. Bu çirkin görüntü aynı zamanda birçok hastalığında habercisidir. Son araştırmalara göre obeziteye bağlı olarak meydana gelen bir genin cilt kanseri yaptığı iddia ediliyor.

 İngiltere’ de Leds üniversitesinde 73 bin kişinin verileri incelendi. Yapılan araştırmalara göre araştırmacılar cilt kanserine neden olan bazı genlerin obezite ile alakalı olduğu bulgularına erişti. Aşırı yemek yeme ve hareketsizlik sebebi ile zaman içinde obezite olmak aslında bir hastalık türüdür. Obezite sadece cilt kanseri değil şeker, tansiyon vb. hastalıkları da tetikleyici bir hastalık olarak karşımıza çıkmaktadır.

 Obezite olmayı engellemek için hareketlenmek spor yapmak ve aşırı yemek yememek gerekmektedir. Sağlığımız açısından son derece önemli olan bu hastalığa yakalanmamaya dikkat edilmesi gerekmektedir. Ayrıca obezite kilolarının oluşturduğu bu çirkin görüntünün de ortadan kaldırılması hem sağlığınız hem psikolojiniz açısından kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır.