ÖKSÜRÜKTEN KURTULMAK İÇİN DOĞAL ÖKSÜRÜK ŞURUBU


Havalar soğuyor, kendinize dikkat etmeniz gerekir. Eğer soğuk aldıysanız veyahut soğuk almak istemiyorsanız bağışıklık sistemini güçlendirmeli ve vücudunuzu zararlı mikroorganizmalara karşı korumalısınız!

Eğer soğuk aldıysanız ve sürekli öksürmekten muzdarip iseniz, boğazınız öksürmekten daha da kötü olmuşsa sizlere eskiden kalma ev yapımı bir öksürük şurubu önereceğim.
Bu şurubu deneyenlerin dediğine göre öksürüğü bitiyor ve balgam söküyor. Kısa zamanda sağlığınıza kavuşuyorsunuz.

Yapması çok kolay ve sadece iki adet üründen oluşuyor. Öksürük şurubu yapmak için ihtiyacınız olacak iki ürün havuç ve baldır.

Malzemeler şöyle, yarım kilo havuç, doğal bal ve birde bir bardak su. Kolayca yapabileceğiniz öksürük şurubunun tarifi ise şöyle:

Havuçları yıkayın ve dilimleyin. Bir bardak kaynamış suya dilimlediğiniz havuçları yerleştirin ve havuçlar pişinceye kadar kaynamaya devam ettirin.

Havuçlar piştikten sonra ezin. Dikkat edin çok iyi ezilmesi gerekiyor. Havuçları ezdikten sonra havucu kaynattığımız suya, -ezdiğimiz havucu- tekrar koyun ve üzerine 4 yemek kaşığı bal ekleyin.

Hazırladığınız şurubu cam bir kavanozda, serin bir ortamda saklayın.

Günde 4 defa 1 çorba kaşığı içmelisiniz. Eğer devam ederseniz kısa zamanda öksürükten kurtulacaksınız.

Evde yaptığınız bu şurubun tadı hem güzel hem de herhangi bir yan etkisi yok. Güvenerek içebilirsiniz. Tadı güzel olduğu için çocuklarda içerken zorlanmayacaklardır. Şimdiden çok geçmiş olsun diliyoruz.

Umarız hastalanmadan kışı geçirirsiniz!

Sağlıklı günler