PARFÜM SEÇMEK USTALIK İSTER

Parfüm Seçimi

 Arkadaşınızda kokladığınız ve çok beğendiğiniz parfüm sizde iyi durmuyor mu? Durmayabilir. Parfümler farklı ciltlerde farklı etkiler gösterirler. O yüzden arkadaş tavsiyesi ile parfüm almak pek akıllıca değildir. Doğru parfümü seçmek vakit  ve deneyim ister.

Parfümü Neye Göre Seçmeli?

 Parfümler içlerinde çok yoğun özler barındırırlar ve bu özlerin kokusunu ilk başta hissedemeyebilirsiniz. Çünkü burnun ilk algıladığı ilk koku üst notalarda gezinen kokular olacaktır. Parfüm cildinize oturdukça gerçek kokusu ortaya çıkar. O yüzden parfüm alırken çok da acele etmemek gerekir. Bir süre cildinizde kalmasına izin verin ve bu arada başka parfüm kullanmayın.

 Bir parfümeriye girdiğinizde ne tür bir parfümün cildinize uyacağı ile ilgili ön bilginizin olması iyidir. Daha önce gül içeren bir parfümden çok hoşnut kaldıysanız demek ki gül içeren bir parfüm size yakışıyordur. Seçiminizi buna göre yapabilirsiniz.

Esmerlere genellikle baharatlı egzotik kokular yakışır. Sandal ağacı, karabiber içeren kokuları deneyebilirler.

 Açık tenli kişilerin vücut kokuları biraz daha farklı olabilir. Güneşe hassasiyetleri yüzünden daha fazla terleyebilirler. Bu kişiler daha meyvemsi ve çiçeksi  kokulara yönelmelidirler. Baharatlı bir koku terle birleşince ağırlaşabilir.

 Eğer minimalist bir tarzınız varsa parfümüzün biraz daha iddialı olması dikkat çekmenizi sağlayabilir.

 Parfümün hangi ortamda kullanılacağı da önemli bir konudur. İşyerinde daha soft ve tazelik çağrıştıran kokular tercih edilmelidir. Buram buram çekicilik kokan bir kadın çalışan iş arkadaşları ve müşterileri tarafından yanlış anlaşılabilir.

 Parfüm özel formülasyona sahip bir malzemedir. Ünlü parfüm üreticileri bileşimleri sır gibi saklarlar. O yüzden taklit bir parfüm asla gerçeğinin yerini tutamaz. Orjinal parfüm almak her zaman daha doğru bir seçimdir.