PİN-UP MAKYAJ STİLİ

MAKYAJDA PİN-UP ÇEKİCİLİĞİ

 1960′lı yılların Pin-Up tarzı kıyafetlerde, maayolarda, saç ve makyajda bu sene iyice hissedilmeye başladı. Özellikle son Oscar törenlerinde çok derli toplu taranmış ve yana alınmış saçlara şahit olduk. Kıyafetlerde etkisi henüz hissedilmese de bir Pin-Up dalgası geliyor gibi görünüyor.

 Pin-Up makyaj stili muhtemelen 60′lıyıllarda henüz photoshop yokken posterlerde en iyi görüntüyü yakalayabilmek için dizayn edilen çok çarpıcı bir makyaj türü.

Sadece üç kuralı var.

1-Porselen gibi bir ten

2-Çok derin bakışlar

3-Ateş gibi çarpıcı dudak

 Kısacası çok iyi bir kapatıcı fondöten, eyeliner ve rujla pin-up makyajını halletmek mümkün. Önce temiz cilde serum uygulaması yapılır. Ardından kapatıcı bir fondoten ve pudra ile porselen ten yaratılır. Burada dikkat edilmesi gereken fondotenin renginin koyu olmamasıdır. İstenirse göz kapaklarına fildişi rengi bir far uygulaması yapılır. Daha sonra çok uzun eyeliner çekilir ve çarpıcı kırmızı bir rujla makyaj tamamlanır. Eğer esmerseniz teninize uygun bir fondöten kullanın yalnız bu sefer dudaklarınızı bordo yada soft karamel ile renklendirebilirsiniz.

Bu kadar kolay bir hamle ile  tüm dikkatleri çekmek ve bir pin-up kızı gibi çekici görünmek mümkün.

#gallery-1 {
margin: auto;
}
#gallery-1 .gallery-item {
float: left;
margin-top: 10px;
text-align: center;
width: 33%;
}
#gallery-1 img {
border: 2px solid #cfcfcf;
}
#gallery-1 .gallery-caption {
margin-left: 0;
}