PRATİK GİYİM İPUÇLARI

Pratik Giyim İpuçları

 Kadınların en sık yaşadıkları sorunlardan biri de son anda plana dahil edilen bir davette, konserde veya düğünde ne giyeceklerini bilememeleridir. Abiye kıyafetler genellikle tek kullanımlıktır. Bir düğün ya da nişanda giyilen bir kıyafeti tekrar giymek çok kişinin hoşuna gitmez. Peki her davet için kadınlar kıyafete para vermek zorunda mı?

Davetlerde Şık Görünmenin Püf Noktaları

 Gardrobunuzda mutlaka bir siyah küçük elbiseniz olsun. Siyah küçük elbiseler hemen her  ortama çok iyi uyum sağlar.

 Şal, kıyafetlerle kombine edilebilen kullanışlı bir eşyadır. Ancak genç kadınlara zaman zaman fazla olgun bir hava verebilir. Bunun yerine çeşitli renklerde  tüylü bolerolar  edinebilirsiniz. Bunlar hem çok havalı hem de hemen her kıyafetle giyilebilen ceketlerdir.

 Topuklu ayakkabılarınızın bakımını mutlaka önceden yaptırın. Çok fazla ayakkabınız olmasa bile bir kaç çift farklı model ayakkabı kurtarıcı olabilir.

 Şeffaf, dökümlü şifon bir bluz ve dar kesim bir kot pantolon en zor durumlarda kurtarıcınız olabilir. Kim demiş davetlerde kot giyilmez diye!

 Bu sene dantel modası var. Bir çift dantel desenli çorap size bambaşka bir hava katabilir ve en sade kıyafetini bile elegan hale getirir.

 Şık görünmek mutlaka en pahalı kıyafetleri giymek değildir. Bir kadın ne giyerse giysin onunla özdeşleşebildiği kadar şıktır.