Protein Diyeti İle Sağlıklı Zayıflamak

Vücudumuzun zayıflamak adına olsun, beslenme adına olsun sağlıklı beslenmeye ihtiyacı vardır. Fit bir görünüme sahip olmak istiyorsanız bile bunun tek anahtarı sağlıklı beslenmeden geçer. Yani bu durum vücudumuzun her şeye ihtiyacı olduğunu gösterir. Bu yüzden buna yönelik diyetler yapmak çok önemlidir. Bunun içinde tabi ki bir diyetisyenden yardım almak ve vücudumuza uygun bir diyet ile devam edebiliriz. Eğer öyle bir şansımız yoksa mutlaka vücudumuzu tanıma aşamasını iyi analiz etmeli ve ona göre bir diyet uygulamalıyız.

Protein diyeti de sağlıklı olabilecek ölçüde olan ve çoğu insanın uygulayabileceği diyetlerden bir tanesi. Son günlerin en popüler diyetlerinden olan protein diyetinde dilediğiniz kadar et yiyebilirsiniz. Eğer et seven bir yapınız varsa bu durum gerçekten sizin için ideal olacaktır. Diyet listesinde günde 8 bardak su içmeli ve multi vitamin tabletlerden destek alabilirsiniz.

Yüksek protein içeren bu diyet ile 1 haftada 3 kiloyu rahat bir şekilde verebilirsiniz.

Protein diyet listesinde sınırsız miktarda şu yiyecekleri tüketebilirsiniz;

Et

Balık

Yumurta

Kümes hayvanları

Peynir

Yasak besinler;

Makarna, ekmek, işlenmiş şeker, mısır

Diyet listesi ise şöyle;

Kahvaltı;

Pastırma ve yumurta (tost ve meyve suyu yasak)

1398694908_058446100_1398694908

Öğle:

1 porsiyon salata, çift kaşarlı hamburger ekmeği

AnaSayfa_salata-peynirli

 

 

Akşam:

1 dilim biftek veya tavuk, 1 kâse peynir serpilmiş salata

soyali-tavuk

Protein diyeti ile sağlıklı ve  istediğiniz şekilde yiyerek kilo verebilir ve kilolara karşı savaş açabilirsiniz.

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız;

Protein diyeti, sağlıklı diyet, diyet önerileri, diyet ve beslenme, sağlık ve beslenme, diyetisyen diyetleri, ender saraç diyeti, ajda pekkan diyeti, gülben ergen diyeti, ışın karaca nasıl zayıfladı, kilo vermek, taylan kümeli diyetleri , selahattin dönmez diyetleri, güncel diyetler, hızlı kilo verdiren diyetler