Saç Bakımı ve Koruma

SAÇLARINIZI KORUYUN

 Sürekli kullanım nedeni ile yıpranan saçlar ve saç dökülmeleri hemen her kadının korkulu rüyası haline dönüşmektedir. Hemen her gün saçlarımıza uygulamış olduğumuz düzleştirici, maşa vb. aletler ile saçlarımız biz fark etmeden yanmaktadır. Daha sonra bu yanan saçlarımız koparak dökülme dediğimiz saç dökülmesi olayına neden olmaktadır. Buda hoş bir görüntü oluşturmamaktadır. İşte bu sorunlar için saçlarımıza bakım uygulamamız gerekmektedir.

 Saçlarımıza bakım yapmak şampuandan başlar öncelikle gerçek manada saçınıza en iyi ferahlığı veren şampuanı bulmak ve kullanmak ayrıca bu şampuanları saç kremi ile desteklemekte önemli fayda sağlayacaktır. Bu ürünleri kullanırken elektronik saç bakım ürünlerinin de kullanım sıklığını azaltırsanız daha sağlıklı saçlar elde etmiş olursunuz. Sadece şampuan kullanmak saçlarınıza hiçbir zaman etki etmez mutlaka desteklenmesi gerekmektedir. Bunun için seçeceğiniz şampuanın ve saç maskesinin büyük önemi bulunmaktadır.

 Saç dökülmelerinin ve saç kırıklıklarının yoğun olması halinde saçlarda uzamayacaktır. Çünkü sağlıksız saç uçları uzamaya dayanıklı olmayacak ve uzayan saçlarınızda kırık uçlar ile birlikte dökülecektir.  Kadınların vazgeçilmezi olan saçlar davetlerde, günlük hayatta, düğünlerde vb. özel günlerde şekilden şekle sokularak şıklığınız tamamlanmaktadır. Saç yapımında önemli noktalardan biri de giydiğiniz kıyafet ya da elbiseye uygun saç modelleri de şıklığınızı uyumlu hale getirmiş olacağı için saç bakımınıza önem vererek saçlarınızı her türlü kırıklardan ve dökülmeler den korumak gerekmektedir.