SAÇ DÖKÜLMESİNİ ÖNLEYİCİ FORMÜLLER

Saç Dökülmesine Karşı Maske ve Tarifleri

Özelliklerle bayanlarda çeşitli nedenlerle oluşabilecek saç dökülmesi kabus haline gelebiliyor. Mevsim geçişleri, stres, bazı vitamin eksiklikleri, kuru cilt yapısı gibi nedenlerle oluşabilecek saç dökülmesini önleyebilmek için çeşitli maskeler önerebilirim sizlere.

MASKE 1:

Malzemeler:

1 kapak badem yağı,

1 kapak defne yağı,

1 kapak avokado yağı

Hazırlanışı:

Doğal yağların hepsi bir cam kap içerisinde karıştırılır. Saç diplerine masaj yaparak sürülür. 1-2 saat beklenir ve yıkanır. Saç suyla ıslatılmadan önce şampuan sürüp yedirilir ve sonrasında suyla yıkanırsa yağlar saçtan daha kolay arınır.

MASKE 2:

Malzemeler:

1 yumurta sarısı,

3 yemek kaşığı defne yağı,

3 yemek kaşığı sarımsak yağı,

3 yemek kaşığı sızma zeytinyağı

Hazırlanışı:

Tüm malzemeler cam bir kapta iyice karıştırılır. Maske uygulanmadan önce saçlar temiz olmalı. Maskeyi saça sürün ve streçle sarıp 1 saat bekleyin. 3 hafta boyunca haftada 1 kez uygulayınız.

MASKE 3:

Malzemeler:

1 rendelenmiş soğan,

2 tatlı kaşığı çörek otu yağı,

2 tatlı kaşığı hint yağı,

1 çay kaşığı çam terebentin.

 

Hazırlanışı:

Tüm malzemeler güzelce karıştırılır. Haftada 1 kez saç diplerine sürülüp, streç filmle sarılır. Yarım saat bekletilip soğuğa yakın ılık suyla yıkanır.

Maske 4:

Malzemeler:

1 avuç dolusu karanfil,

Yarım litre su

Hazırlanışı:

Kapaklı bir kaba su ve karanfili koyun. Kapağı bekletin ve 1 gün bekletin. 1 gün bekledikten sonra saçınızı bu suyla ıslatın. Ardından tarayın. Haftada 4 kez uygulayınız.