Sağlıklı Beslenme ve Kilo Verme

Kilo verirken sağlığınızı da korumak istiyorsanız yapmanız gereken sağlıklı bir beslenme programı uygulamak ve size vereceğimiz tavsiyeleri uygulamak. Bu sayede hem daha dinç bir vücuda hem de daha fit bir görünüme sahip olabilirsiniz. İlk olarak beslenme programınızda tüm yağları ve yağa dönüşebilecek olan maddeleri öğrendikten sonra yiyeceklerinizi seçmekte daha titiz olacağınızdan eminiz. Bu nedenle hangi besinde ne kadar yağ vardır ve hangi besinler yakıldıktan sonra yağa dönüştürür bunları öğrenmeniz ve kişisel tercihlerinize göre bu yiyecekler yerine yenilerini belirlemelesiniz.  Kendisine gönderilen yiyecekleri süzmek ve dağıtmakla görevli karaciğerinize yardımcı olmak sizin için en iyisi. Gün içerisinde daha aktif olarak enerji harcamalarınızı yani kalori yakımınızı arttırmalısınız.   Saglikli Beslenme ve Kilo Verme

Yağ yakmak için neler yapmak gerekir? Bu yağlar en başından beri ya yağdır ya da karbonhidratla ve glusitlerden elde edilmiştirler. Bazı beslenme uzmanları  yağa dönüşme süreçleri yavaş olan besinlerin tüketilmesini önererek bu sürecin yavaşlaması ve bu sıradada enerji tüketimi yapılmasını hedeflerler.  Günlük hayatınızda ne kadar hareketli olursanız, ne kadar canlı olursanız o kadar enerji harcarsınız. Bu nedenle gün içerisinde aktif olun.

Fazla kilolara ve bölgesel kilolara neden olan yağlar nerden gelir merak ettiniz mi? Doğal olarak yağlı besinlerden yani, yağlı kırmızı et, tere yağı, sıvı yağ ve süt ürünlerinden gelirler. Obezitenin en büyük problemi olan yağlar  karbonhidratlardan ve glusitlerden de yağ elde edilebilmektedir.  Bunlar yakılmadığı veya kullanılmadığı için vücud bu yağları ne yapacağını bilemez ve çareyi onları saklamakta bulur.  O nedenle sindirim sırasında ortaya çıkan yağların azami ölçüde yakarak bu depolanmanın baştan önüne geçmek en iyisidir.  Bu yağları yakmak içinde gün içerisinde daha fazla hareket etmeli ve daha çok kalori yakmalıyız, böylelikle yağlar yerleşmeden bu yağları yakmış oluruz.

Yemek yerken besinleri iyi çiğnemeye, yemeniz gerekenden fazlasını yememeye dikkat etmek sizin için başlıca yöntem. Bu bağlamda az yağlı yiyecekler yerine bol lifli yiyecekler tüketerek yağ alımınızı olabildiğince aza düşürerek ve hareket ederek de daha önce alınmış ya da bu süreçte aldığınız yağları yakabilirsiniz. Bu bağlamda yapacağınız şeylerden biri de  günlük kalori hesabı tutmak , harcamanız gereken kaloriyi tuturmaya çalışmak olabilir.