SAĞLIKLI KİLO NASIL VERİLİR?

Sağlıklı kilo vermenin yolları

 Kilo vemenin en doğru yolu, yemek yememek değildir. Yemek yenilmelidir ancak aşırıya kaçılmamalıdır. Aşırıya kaçıldığında vücut sindirimi zorlaşır ve obezite yolunda ilerleriz. Sağlıklı kilo vermek için öncelikle mutlaka bir uzmandan yardım alınmalıdır. Kendi kafamızdan yaptığımız diyet programları, planlar kesinlikle işe yaramayacaktır. Diyetisyene gidildiğinde, uzmanın size verdiği yemek programına uymanız gerekmektedir.

 Bu yemek programları, kilo, yaş, cinsiyet ve vücuttaki yağ oranlarına göre düzenlenmektedir. Herkesin vücut yapısı, vücut dengesi farklı olduğundan kişiler kendilerine özel muamele görmelidir. Günde 3 öğün yemek yemeli, acıkma hissi duyulduğunda ise taze meyveler ile atıştırmalıyız. Günümüzde diyet’in yemek yememek olduğu bilinsede, diyet aslında yemek yeme alışkanlığını düzenli bir programa dönüştürme işlemidir. Bu işlem sonrasında yediğimiz yemekler düzenli olmaktadır. Diyetisyenlerin tavsiyesi ile yediğimiz öğün yemekleri, vücudumuzdaki aşırı kiloyu yada fazla kiloyu vermemize yardımcı olur. Aşırı kilo vermenin en önemli noktası ise taze meyve ve sebze yemekten geçmekte.

 Uzmanların televizyonlarda ve günlük hayatımızda sürekli meyve ve sebze yiyin tavsiyesine uyarak, sağlıklı kilo verebilirsiniz. Unutmayın, her insan obez yada şişman olabilir, bundan kurtulmanın en önemli noktası ise, planlı, programlı olmaktır.