Sağlıklı ve Kolay Kilo Verdirecek Tüyolar

Herkes kilo vermek ve diyet konularının yorucu, sıkıcı bir süreç olduğunu bilir. Ama bu durumu bu hale getiren kendimiziz zaten. Buna tek neden ise maalesef şok diyetler ve insanların bir anda kilo vermeleri ve tekrar bir anda kilo almaları. Bunun yerine ideal yani sağlıklı beslenmeyi seçerseniz hep istediğiniz görünümde olacaksınız. Çünkü şu bir gerçek ki eğer zayıflamak istiyorsanız, günde 500 kaloriyi kesmeniz yeterli olacaktır.

Artık sağlıklı beslenmek isteyen birisi işe nereden başlamalı? :

Gerekli hormonlar yapıldıktan sonra ona uygun bir program yapılmalı ve herhangi bir sorun çıktığında ona göre diyet planı oluşturulmalıdır.

diyet-zayiflama-2

Kilo vermek için kaç kalorilik beslenme uygun? :

Genellikle kadınlar için 1000-1200, erkekler içinde 1200-1600 kalorilik beslenme uygundur. Günlük kalori hiçbir zaman 800 kalorinin altına düşülmemelidir. Çünkü bu şekilde beslenerek kaybedilen kilolar hızla geri alınır. Bir kilo vermek için 7000 kalori yakmaya ihtiyacınız var. Diyet yapmaya mevcut kalori miktarını 500-1000 kalori kadar düşünerek başlamak gerekir. Bu düzeyde bir kısıtlama haftada yarım kilo verdirir.

saglikli-beslenme-3 (1)

Diyet yaparken nelere dikkat etmeliyiz? :

Her gün kahvaltı edilmeli, kalsiyum alımı için yağsız süt, yoğurt ve peynir tercih edilmeli. Öğle yemekleri kuvvetli, akşam yemekleri hafif olmalı, alkol alımı azaltılmalı, egzersiz ihmal edilmemeli, çay ve kahve yerine her gün 8-10 bardak su içilmeli.

384ad0ee8f4c05f8_78653784

Gereksiz, sıkıcı diyetleri uygulamak yerine sizde bu beslenme alışkanlıkları ile kilo verebilir ve sağlıklı kalabilirsiniz.

Aşağıdaki kelimelerden sitemize ulaştınız

Beslenme önerileri, beslenme kuralları, beslenme tüyoları, sağlıksız beslenme, sağlıksız diyet, şok diyet, güncel diyet, vitamin diyeti, diyetisyen önerileri, elma diyeti, uzay diyeti, dash diyeti, diyette sağlık sorunları, zayıflama hapları, zayıflama haplarının zararları