ŞAHAN GÖKBAKARIN TWİTTER POLEMİĞİ

Şahan’ın Twitter Kavgası

 1 Mayıs İşçi Bayramı’nda Şahan birçok çevreyi kızdıran açıklamalarda bulundu. Bulunduğu açıklamalarda çıkan olaylara vurgu yapan Şahan Gökbakar Twitter’da şöyle yazdı: “Bilerek lades derler buna. Yazık, günah. Gülüp eğlenip kutlamak yerine bu görüntülerin ne gereği var?” Bu açıklamasından sonra birçok oyuncu ve sanatçıdan tepki alan Şahan Gökbakar daha da çarpıcı bir tweet attı. Onu daha duyarlı olmaya ve sorumluluk almaya davet eden kişilere şu cevabı verdi: “Ben sanatçı değilim. TV’de dizilerde oynayıp, bölüm başı 20-30 binleri indirip emekçi hakkı diye sahtekarlık yapanlar sanatçıdır”

 Bu tweeti üzerine twitter adeta sallandı ve birçok ünlü isim Şahan Gökbakar’a cevap niteliğinde tweet attı. Bu tweetlerin arasında çok sert cevaplar yazanlar da oldu. Birçok ünlü isim Şahan Gökbakar’a son derece sert bir dille yanıt verdi. Emre Kınay, Şahan Gökbakar’ı cehalette suçladı ve Şahan Gökbakar’ın çektiği filmlerin dizi yapılacak bir senaryoya bile sahip olmadığını söyledi. Tamer Karadağlı ise cevap vermenin bile çok gereksiz ve anlamsız olacağını söyledi.Şahan Gökbakar kendini sektörün otoritesi ilan etmiş dedi. Mehmet Ali Erbil’de cevap vermeyeceğini söyleyerek, her koyun kendi bacağından asılır dedi.

 Birçok ünlü isimde benzer şeyler söyleyerek Şahan Gökbakar’a cevap verdi. Bu polemiğin ilerleyen zamanlarda da çok fazla tartışılacağı aşikar. Aynı olay daha önce de Cem Yılmaz ve Şahan Gökbakar arasında yaşanmıştı. Şahan Gökbakar’ın bu tweetleri gündeme gelmek için attığı da ihtimaller içinde. Belki bu polemikler sadece bir pazarlama ve gündemde kalma stratejisi de olabilir. İlerleyen günler de sonucunu hep beraber izleyip göreceğiz.