Simit kilo aldırır mı?

Eminim ki aranızda simit sevmeyen kimse yoktur. Hızlı kahvaltı yapmanın tek yöntemi olan simit, özellikle sabah okula ya da işe giden ancak kahvaltı yapmaya zaman bulamayan kişilerin kurtarıcısı olmuştur. Bunun dışında kahvaltılarımızı süsleyen hem kokusu hem lezzeti bizleri büyüleyen simit bu nedenle küçük ya da büyük herkesin keyifle yediği yiyeceklerden biri olmuştur. Sadece kahvaltılarda değil akşam çaylarının yanın da ve diğer zamanlarda tüketmeyi sevdiğimiz simit bunun dışında birçok kişinin aynı ortak soruyu sormasına neden olmuş bir yiyecektir.

Tüm simit severlerin, formunu koruyan kişilerin ve diyet uygulayan kişilerin sorduğu ortak sorulardan biride simidin kilo almamız üzerinde etkisi olup olmadığıdır. Özellikle en çok sorulan sorular arasında yer alan simit, özellikle diyet yapanların merak ettiği konulardan biri olmuştur. Evet ne yazık ki simit kilo almamız üzerinde etkili olan yiyeceklerden biridir. Hamurundan çok üzerinde ki susamın yağlı olması nedeniyle kalori miktarı fazla olan simit fazla tüketilmesi durumunda hızla kilo almanıza neden olabilecek yiyeceklerden biridir. Bunun dışında yine simit ile ilgili en çok merak edilen sorulardan biride simitin kaç kalori olduğudur. Yaklaşık 40 gram kadar gelen simit ortalama üzerindeki susama bağlı olarak 250-300 kaloridir. 1 çorba kaşığı susam ise 82 kaloridir. Bu nedenle simit alırken ve tüketirken daha dikkatli olmanız kilo kontrolünü sağlamanıza bir nevi yardımcı olacaktır. Karbonhidrat açısından da zengin olan simit günlük karbonhidrat ihtiyacını tek başına rahatlıkla karşılayabilmektedir. Bu nedenle simidi hayatınızdan tamamen çıkarmak yerine simit yediğiniz öğünü çok daha hafif yaparak simidin kalorisinden koruyabilirsiniz.

Eğer sabah kahvaltısında canınız simit istediyse 1 tane simir yiyin. Ancak simidin yanında istediğinizi istediğiniz kadar yememelisiniz. Kahvaltıda simidin yanında 1 bardak açık çay, 30 gram az yağlı peynir ve istediğiniz kadar domates, salatalık yiyebilirsiniz. Bu şekilde simit tüketmeniz hem kahvaltıda doymanızı sağlarken hem de simit üzerinden fazla kalori almamanıza yardımcı olacaktır.

Aşağıdaki Kelimelerden Sitemize Ulaştınız;

simit, simit nasıl yapılır, simit kaç kalori, susam, susam kaç kalori, simit kilo aldırır mı, simit kilo yapar mı, simidin kalorisi, susam kilo yapar mı, susam kilo aldırır mı, simidin faydaları, simidin zararları, simit tüketmek, diyet yaparken simit yenilir mi