Sivilceli Ciltler için 4 Farklı Maske

Özellikle ergenlik dönemi ile hayatımıza giren sivilceler bazen bu dönem ile birlikte yok olup gitmekte bazen de devam ederek bir ömür boyu şikayet edip kendimizi mutsuz hissetmemize neden oluyor. Doğal besinlerle hazırlanan bu 4 farklı maskeyi  rahatlıkla evinizde hazırlayabilecek kısa sürede hızlı sonuçlar göreceksiniz.

Her yaşta görülebilen en sık ergenlik döneminde yaşanan sivilce şikayetleri hayatımızı olumsuz etkileyerek mutsuz olmamıza neden oluyor. Sivilceler için birçok ilaç ve peeling uygulaması bulunmakta her nekadar cildimiz için faydalı olacağını düşünsekte sonuçta kimyasal madde içermekte. Bu yüzden kimyasal ilaç ve peelingleri kullanmadan önce probleminizi doğal yöntemlerle hazırlanan maskeler ile çözmenizi öneririz. Unutmayın! Pürüssüz, parlak bir cilt için yapmanız gereken ilk başta temiz bir cilt, bol su, düzenli uyku, yağsız ve doğru beslenme ile mümkün olabilir.

Papatya Maskesi

– Kuru papatya

– Bebek pudrası

– 1 litre su ve havlu

Saç sarartıcı, mikrop öldürücü, rahatlatıcı, idrar attırıcı her derde deva olan papatya cildimizi de iyi geliyor. 1 litre suyun içerisine dolu dolu olmayacak 1 avuç papatyayı atarak kaynatın. Kaynadıktan sonra papatyaları süzün ve havlu yardıyla batırarak yüzünüzü silin. Olabildiğince sıcakken yapmanız gereken bu işlemi 15 dakika kadar tekrar edin.Yüzünüzü ılık su ile yıkadıktan sonra bebek pudrası sürün farkı göreceksiniz.

 

Aspirin Tozlu Maske

– 1 çay kaşığı ezilmiş aspirin

– 1 çay kaşığı limon suyu

– 1 çay kaşığı kadar beyaz kil

Bir kap içerisine aldığınız tüm malzemeleri kıvama gelene kadar karıştırın ve cildinize sürün. 20 dakika kadar bekledikten sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayın. Dermatologlar tarafından özellikle önerilen bu maskeyi mutlaka denemelisiniz.

 

Domates Maskesi

– 1 adet domates

– 1 miktar nişasta

– Su

Rendeleyerek blendırdan çektiğiniz domatesin içerisine su ilave ederek kullanılan su miktarından daha fazla olacak şekilde nişasta ekleyin. İyice karıştırdığınız bu karışımı cildinize sürerek 15 dakika bekletin kuruduktan sonra ılık su ile yıkayabilrisiniz.

 

Güllü-Limonlu Maske

– Yarım bardak maden suyu

– 1 çay bardağı gül suyu

– Yarım limon suyu

Tüm malzemeleri kap içerisinde karıştırın ve bir pamuk yardımı ile yüzünüze sürün. Bu uygulamayı haftada birkaç gün tekrar ederek mutlaka uygulamalısınız.

 

Aşağıdaki Kelimelerden Sitemize Ulaştınız;

maske, cilt maskesi, sivilceli ciltler için maske, peeling, sivilce için maske, sivilcelerden kurtulma, doğal maskeler, doğal yöntemlerle maske hazırlamak, hangi maske cildime iyi gelir, en etkili cilt maskesi, sivilceden kurtulma yolları, domates maskesi, güllü limonlu maske, aspirin maskesi, papatya maskesi