Spor Yapmadan Kilo Verilir Mi ?

Spor Yapmadan Kilo Vermek?

 Obez olmak veya kilolu olmak çağımızın en büyük sorunlarından biri. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte insanların hareket oranları azaldı. Ayrıca fast food yani ayak üstü yemek kültürü ile de insanların yemek alışkanlıkları iyice bozuldu ve sağlıksız yemekler tüketilmeye başlandı. Tabi bu kilolardan bir süre sonra herkes kurtulmak istiyor ve bunun için diyetisyenlere yüzlerce lira döküyorlar. Fakat zayıflamak için bunlara hiç gerek yok. Bunları yapmadan da gayet rahat kilo verilir.

 Çoğu insan zayıflamak için sporun olmazsa olmazlardan olduğunu söyler. Ancak gerçekte böyle birşey yok. Tabi ki sporun yararı asla red edilemez fakat zayıflamak için illa da spor yapmanız gerekmez. Spor yapmadan da zayıflayabilirsiniz. Çalışan insanların spor yapması çok zor oluyor. Sabahın köründe işe gidiyorsunuz, akşam eve geliyorsunuz. Tabi eve gelince de yemek, banyo vs derken vakit geçiyor ve gecenin bir yarısı oluyor. Bu durumda spor yapacak vakit bulamıyorsunuz. Ancak iyi bir beslenme size ayda 3-4 kilo verdirebilir. Hem de istediğinizi yedirerek .

 Yetişkin bir insan günde ekstra birşey yapmadan 2400 kalori yakar. Yani 2400 kalorinin altında yediğiniz her gün kardasınız demektir. Gün içinde yediğiniz yemeğin porsiyonlarını küçülttüğünüz de istediğiniz herşeyi yiyebilirsiniz demektir. İyi bir kalori hesaplaması yapın ve her gün 2400 kalorinin altında yemek tüketin. Ayrıca normal günlük hareketlerinizi arttırın. Mesela evinize toplu ulaşım araçlarıyla gidiyorsanız 1-2 durak önce inin ve evinize yürüyün.Bu gibi aktiviteleri arttırarak ve 2400 kalorinin altında tüketerek, ekstra spor yapmadan kilolarınızdan rahatlıkla kurtulabilirsiniz.