TESETTÜRLÜ BAYANLARA MAKYAJ ÖNERİLERİ

Kapalı Kadınlar İçin Makyaj Önerileri

 Tesettürlü bayanlar için makyaj pek uygun görünmese de bu tercih meselesidir. Ama abartılı ve dikkat çekici şekilde yapılan makyajlar açık bayanlara göre türbanlı bayanlarda daha fazla dikkat çekmekte ve göze batmaktadır. Açıkçası bana göre bu göze çok da hoş görünmemekte. Türbanlıyım ama yine de makyajdan vazgeçemiyorum diyorsanız bunu hafif tutmak daha hoş olacaktır. Ya da özel günler için yapılan makyajlar çok renkli makyaj malzemeleri kullanılmadan, doğal görünümlü makyaj yapılırsa bence güzelliğiniz makyajınızdan daha fazla ön planda olacaktır.

 Makyajdan vazgeçemeyen tesettürlü bayanlar için bazı makyaj önerileri verebilirim. Yapılan makyajın kıyafetinizin yanında seçeceğiniz başörtüsüne de uyumlu olmasına dikkat edin. Renkli başörtüsüne aynı tonlarda uygulanan makyaj boğuk ve basit bir görünüm oluşmasına neden olacaktır. Belki aynı rengin açık tonlarında hafif bir far gözlerinize uygulayabilirsiniz.

 Ancak bence türbanlı bayanlarda en hoş duran makyaj gözlerin ortaya çıkartılıp dudaklara hafif doğal bir pembelik kazandırmak ve mümkünse allık kullanmamak. Öncelikle cilt sorunlarınız varsa ten renginize uygun ince bir kat fondöten ya da sadece pudra uygulayın. Daha sonra eğer göz tipinize yakışıyorsa ince bir eyeliner çekip rimel sürebilirsiniz. Şal kullanıyorsanız eyelineri gözlerinizin dışına doğru biraz uzatmanız gözlerinizi daha fazla ortaya çıkartacaktır. Siyah kalem ya da başörtünüzle aynı renklerde bir göz kalemi kullanabilirsiniz biraz renklenmek isterseniz. Bu makyajı açık pembe tonlarında bir ruj, sadece bir parlatıcı ya da benim tercihim olan renklendiren dudak kremleriyle tamamlayabilirsiniz.

Renkli farlar ya da yoğun uygulanan allık ve koyu tonlardaki rujlar türbanlı bayanlarda oldukça dikkat çekecektir. Bu da güzelliğinizden çok makyajınızın dikkat çekmesini sağlayacaktır.

Güzelliğinizi makyajın gölgelemesine izin vermeyin.