TIRNAK TÖRPÜLEME ŞEKİLLENDİRME

TIRNAK TÖRPÜLEME VE TIRNAK ŞEKİLLERİ

  Bakımlı tırnaklar biz kadınlar için çok önemlidir. Bir tırnak ne kadar güzelse ellerde o kadar güzel görünür. Her kadına her tırnak modeli yakışmaz. Birkaç tane tırnak törpüleme modeli vardır. Şimdi sizlere bunlardan bahsetmek istiyorum ve hangi model hangi kadına yakışır onları size anlatacağım.

En başta tırnaklarını törpülemek için ne tarz bir tırnak törpüsü seçmelisiniz?Evde manikür yapmak1

Birkaç çeşit tırnak törpüsü vardır. Bunlar; metal tırnak törpüleri, tahta tırnak törpüleri, kağıt tırnak törpüleri, cam tırnak törpüleridir.

 Bunların içerisinde en yaygın olarak kullanılanı metal olan tırnak töprülerdir. Ancak tabi doğru olan bu törpümüdür? Kesinlikle hayır. En doğru tırnak törpüsü kağıt tırnak törpüsü ve cam tırnak törpüleridir. Çünkü bu tırnak törpüleri tırnağa en az zararı veren törpülerdir. Metal tırnak törpüsü ise tırnağı kırar ve yıpranmasına sebep olur bu yüzden tercihinizi kağıt yada cam tırnak törpülerinden yana kullanabilirsiniz.Protez-Tırnak-12

  • KARE TIRNAKLAR; Kare tırnaklar uzun parmakları olan kadınlara çok yakışır. Son dönemin en moda tırnak şeklidir kare tırnaklar. Ben açıkçası çok uzun olmayan kare tırnakları daha çok seviyorum .tirnaklar1
  • OVAL TIRNAKLAR; Benim kendi kullandığım tırnak modeli diyebilirim. Neden oval tırnak derseniz, benim parmaklarım maalesef çok uzun değil parmaklarımın şeklinin daha uzun görünmesi için oval tırnaklar birebir. Çok moda olmasa da oval tırnaklar bence moda geçici stil kalıcıdır bu yüzden kendinize ne yakışıyorsa onu deneyin derim.
  • YUVARLAK TIRNAKLAR; Hem tombul hemde kısa parmaklar için birebir tırnak şeklidir. Yuvarlak tırnaklarla parmaklarınız hem daha zayıf hemde daha uzun görünecektir.
  • ÜÇGEN TIRNAKLAR; Genelikle uçuk ünlülerin kullandığı tırnak şeklidir. Açıkçası günlük kullanım için ne kadar doğru bir tırnak şekli olur bilemiyorum. Ama tabiki tercih meselesi.