TOKA SEÇİMİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Toka Seçimi Nasıl Yapılmalı ?

 Yazılarımız da her zaman saçınıza çok dikkat etmeniz gerektiğinden bahsediyoruz.Güzel saçın size de güzellik kattığını söylüyor.Fakat saçınızı da tokalarla iyi bir şekilde kombinlerseniz kendinize ve saçınıza çok daha faz la güzellik katabilirsiniz.

Yazımız da saçınıza göre toka seçimini nasıl yapacağınızdan bahsedeceğiz.

 İlk olarak tokayı hangi amaçla kullanacağınıza karar vermelisiniz. Yani insanları saçınıza mı yoksa tokanıza mı yoğunlaştırmak istediğinize karar vermelisiniz. Eğer çok güzel bir tokanız var ise ve bununla tarz yakalamak istiyorsanız, saçınızı geri planda tutmanız gerekmektedir. Bunun için saç renginiz ile tokanızın renginin farklı olması gerekmektedir. Ayrıca büyük ve figürlü tokaları tercih etmelisiniz. Böyle yaparsanız tokanız saçınıza göre çok daha fazla ön plana çıkacaktır. Ama siz saçınızı ön plana çıkarmak istiyorsanız saçınız ile aynı renkteki tokları tercih etmelisiniz.

 Saçınız ile aynı renkte tokalara takarsanız tokanız göze batmayacak hatta gözükmeyecektir. Tabi aynı zamanda küçük ve düz yani figürsüz tokalar tercih etmelisiniz. Küçük tokalar saçınız arasında kaybolup gidecektir. Bu sayede saçınızın güzelliği bozulmayacaktır. Ancak hem küçük hem de saçınız ile aynı renkte toka taksanız bile yine de düz toka takmadığınız taktir de bu bütünlük bozulacak ve saçınız arka planda kalacaktır. Eğer saçınız ile ön plana çıkmak istiyor iseniz düz yani figürsüz toka kullanmalısınız. Ancak bu sayede tokayı gölge de bırakıp saçınızı ön plana çekebilirsiniz.