ÜNLÜLERİN DİYETLERİ SAĞLIKLI MI ?

Hızlı Kilo Vermek Ne Kadar Sağlıklı?

 Televizyonda ne zaman bir magazin programı açsam; “şok şok şok x ünlüsü 1 ayda 20 kilo verdi” tarzı haberlerle karşılaşıyorum. Bunlar da benim kafamı çok kurcaladı. Acaba doğru mu yoksa uydurmasyon mu ? Eğer doğruysa bunlar sağlıklı mı ? Aklımda bu tarz onlarca soru oluştu ve bende bir araştırma yapmaya karar verdim. Bu araştırmaları yapınca bunları sadece kendime saklamak olmaz deyip kadinextra okuyucularıyla da paylaşmak istedim.

 Ünlülerin televizyonlar da ve gazetelerde anlattıkları birçok bitkisel ilaç, diyet programı var.Size şunu rahatlıkla söyleyebilirim ilaçla zayıflama olmaz. Bunu kendi doktorunuza da sorabilirsiniz. Evet bazı ilaçların yağ yakımına katkısı olur fakat ben ilacı atayım o beni zayıflatsın tarzı bir durum yok. Bu ilaçlar sadece yardımcı olurlar. Fakat ben bu ilaçları yinede tavsiye etmiyorum çünkü her bünye de farklı etki yaratıyorlar ve verdikleri katkılar çok az oluyor. Yani normal 6 kilo veriyorsanız ilaçla 6.5 kilo veriyorsunuz. Öyle aşırı bir etkisini göremezsiniz. Tabi bunun yanında bir çok negatif etkileri de var. Bu yüzden sizlere ilaç kullanımını önermiyorum.

 Sonuçta ünlülerin %80′i parasını vücutları ve güzellikleriyle kazanıyor. Bu durumda onların düşündüğü tek şey vücutlarının güzel olması oluyor.İşin sağlık kısmını öyle çok fazla önemsedikleri söylenemez. Tabi birde diyet meselesi var. Ben x diyetini yapıp z kilo verdim tarzı haberler dönüyor. İlk önce şunu söyleyeyim herkesin vücudu farklıdır. Kimisi günde 3000 kalori yakar kimisi 2000 kalori yapar. Bu yüzden sağdan soldan duyduğunuz diyet programlarını uygulamayın. İnternette birçok kaynak var, açın okuyun. Günlük kalori ihtiyacınızı öğrenip ona göre kendinize program hazırlayın. Fakat yine de en sağlıklısı diyetisyen olacaktır. Eğer diyetisyene gidebilme imkanınız var ise diyetisyene gitmenizi sizlere öneririz.