ÜNLÜLERİN GÜZELLİK SIRLARI

Ünlüler ve Güzellik Sırları

 Hayranlıkla izlediğimiz, takip ettiğimiz ünlüler her zaman bu kadar bakımlı ve güzel olmayı nasıl sağladıklarını bir çoğumuz merak ederiz. Bazıları kozmetik ürünlerini tercih ederken, birçok ünlü güzellik için doğal yöntemleri tercih ediyor. Ama birçok ünlünün ortak buluştuğu nokta cilt temizliğine verdikleri önem.

Hangi ünlü güzelliğini neye borçlu inceleyelim:

ÇAĞLA ŞİKEL: Her zaman formunu korumayı başaran Çağla Şikel bunu tempolu yürüyüşe ve dengeli beslenmeye borçlu olduğunu söylüyor. Güzelliği içinde suyun mucizesini inandığını ve her gün mutlaka duş alıp 2 litre de su içmeye özen gösterdiğini belirtiyor.

EBRU AKEL: Göz altı şişkinliği ve morluğunu gidermek için hemoroit yani basur kremi kullandığını belirtiyor. Şaşıracaksınız ama yüzdeki kırışıklar ve gözaltları için hem yerel hem de yabancı bir çok ünlü basur kremi kullanıyor.

NEFİSE KARATAY: Güzelliğini gül suyuna borçlu olduğunu belirtiyor ünlü manken. Cildini çok iyi temizlediğini ve gül suyu kullandığını söylüyor. Gül suyunun gözenekler açtığını ve cildin parlamasını sağladığını düşünüyor. Ayrıca içki içmediğini, sigara kullanmadığını ve güneşe çıkmadığını belirtiyor.

EBRU ŞALLI: Makyajla uyumadığını hatta evdeyken bile makyajlı durmadığını söylüyor. Cilt temizliğine çok önem verdiğini, ayda bir kez cilt bakımı, vücut bakımı ve kese yaptırdığını söylüyor. Günlük vücut ve yüz nemlendiricinizi kullanmayı ihmal etmemeyi öneriyor.

GÜL GÖLGE: Cilt temizliğine çok önem verdiğini ama bunun için kozmetik ürünlerini kullanmayı sevmediğini söylüyor.  Makyajını çıkarttıktan sonra her gün yüzünü buzla yavaş yavaş ovalayarak hem kendini dinlendirdiğini, hem de gözeneklerin açılmasını sağlayıp cildini canlandırdığını söylüyor. Ayrıca haftada bir kere mutlaka vücuduna kese yaptırdığını söylüyor.

AYDAN ŞENER: Güzelliğine maydanoz kaynatarak suyunu tonik olarak kullanmasına katkıda bulunduğunu düşünüyor. Kirpikleri içinde badem yağı kullanıyormuş.

CEYDA DÜVENCİ: Özel günler dışında makyaj yapmadığını yüzünü sebze suyuyla yıkadığını ve bol su içerek maydanoz yediğini söylüyor.

GAMZE ÖZÇELİK: Günlük temizliğine dikkat ettiğine, bir ya da iki ayda bir cilt bakımı yaptırdığını ve tüm vücuduna yosun maskesi uyguladığı söylüyor.