VÜCUT TİPİNE GÖRE ETEK SEÇİMLERİ

HANGİ VUCUT TİPİ NASIL ETEK KULLANMALI

Küçük kalçalı ince ve uzun bacaklı kadınlar ; Genellikle bütün etek şekillerini rahatlıkla kullanabilirler. Hatta her zaman tehlikeli ve her kadına yakışmayacak olan ultra mini etekleri bile rahatlıkla taşıyabilirler.

Dik kalçalı bacakları kalın kadınlar; Bu kadın tipine örnek vermek gerekirse Jenniffer Lopez bu tip kadınlara girmektedir. Çok fazla mini ve dar eteklerden maalesef uzak durmalısınız. Normal minilikteki etekler, dizden biraz yukarıdaki etekler ve diz altı etekleri rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 

Küçük Kalçalı Ve Bacakları Kısa Kadınlar; Bu tip kadınlar topuklu ayakkabılarla neredeyse istedikleri her tip eteği rahatlıkla kullanabilirler. Ancak Diz altı Etekler sizi olduğunuzdan daha uzun gösterecektir.

 

 

Bacakları Çok İnce Kadınlar; Bacakları çok ince kadınlar için aslında mini etek riskli bir  durumdur ancak mutlaka giymeliyim  diyorsanız bacaklarınızı olduğundan kalın gösterecek etekleri giymelisiniz. Mesela fırfırlı etekler gibi.

 

Bacakları Çok Kalın Kadınlar; Bacakları çok kalın kadınlar yine mutlaka mini etek giymeleri gerekiyorsa onlar opak çorap hilesinden yararlanabilirler. Opak Çoraplar kısa eteklerle sizi her zaman olduğunuzdan daha zayıf göstereceklerdir.